Grzejnik wiszący do nowoczesnych mieszkań

2010-04-26 13:01
Grzejnik wiszący do nowoczesnych mieszkań
Autor: Zehnder Polska

Grzejnik elektryczny zawieszony na ścianie przypomina awangardowy obraz przestrzenny.

Grzejnik Runtal Splash to najnowszy produkt z oferty Runtal, marki wchodzącej w skład portfolio Zehnder Gro-up. Grzejnik zaprojektował fancuski designer, Christian Ghion. Inspiracją projektu była sztuka zen, co widać w grze przestrzenią, prostocie kształtu, braku zdobień i jednolitej barwie. Płyta przypomina koncentrycznie rozchodzące się fale, które powstały w wyniku uderzenia spadającej kropli. Minimalistyczny w formie grzejnik-obraz bardzo dobrze wpisuje się aranżację nowoczesnych mieszkań.

Walory estetyczne i grzewcze to zasługa tworzywa frontowego Corian®. Materiał jest kompozytem minerałów i żywicy akrylowej, dzięki czemu oferuje nieograniczone możliwości wzornicze, a jednocześnie bardzo dobrze przewodzi ciepło. Grzejnik łatwo można utrzymać w czystości, gdyż materiał ten jest nieporowaty, odporny na zabrudzenia i wytrzymały. Można go odnawiać i naprawiać. Oprócz ozdobnego frontu w kolorze Corian® Glacier White w skład konstrukcji grzejnika wchodzi także warstwa spodnia z grafitu naturalnego. To w niej znajdują się zasilane elektrycznie elementy grzewcze. Dzięki nim ciepło jest szybko i równomiernie rozprowadzane w pomieszczeniu, a grzejnik osiąga wydajność cieplną 750 W. Programowalne urządzenie sterujące pozwala na ustawienie odpowiedniej temperatury. Grzejnik, ten można zawiesić w pionie lub w poziomie.

Dane techniczne
wymiary wys./szer./gr. [mm] 1230/750/78
masa [kg] 30
wydajność cieplna [W] 750
napięcie sieciowe [V] 230

Grzejnik wiszący do nowoczesnych mieszkań
Autor: Zehnder Polska

Wzornictwo Runtal Splash zostało wyróżnione w 2010 roku nagrodą Red Dot Design Award. Wyróżnienie to przyznaje międzynarodowy zespół ekspertów, który bierze pod uwagę formę, funkcjonalność i innowacyjność produktów.

Przedstawicielem marki Runtal na Polskę jest firma Zehnder Polska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej