Gazowy ogrzewacz pomieszczeń

2010-02-16 10:31
Gazowy ogrzewacz pomieszczeń
Autor: Fondital S.p.A. Gazelle Techno CLASSIC (Fondital) – o mocy cieplnej nominalnej 2811–6154 W

Konwektory gazowe są ogrzewaczami, które bezpośrednio oddają wytworzone ciepło. Tego typu produktami są ogrzewacze Gazelle Techno firmy Fondital charakteryzujące się estetycznym wyglądem, wysoką sprawnością oraz łatwością w użytkowaniu.

Ogrzewacze gazowe typu Gazelle Techno są niezależnymi urządzeniami grzewczymi z zamkniętą komorą spalania i wymuszonym przez wentylator ciągiem kominowym. Odprowadzanie spalin i wlot powietrza do spalania odbywa się za pomocą wentylatora powietrza oraz przewodów równoległych przez zewnętrzną ścianę ogrzewanego pomieszczenia.

Montaż

Ogrzewacze przeznaczone są do stosowania w budownictwie indywidualnym, wielorodzinnym oraz użyteczności publicznej. Poza tym w miejscach, gdzie występują problemy z energią elektryczną, model Gazelle 2200 może funkcjonować w pełnej autonomii. Ogrzewacze takie mogą być montowane na ścianie. Wszystkie modele mają tę samą wysokość (550 mm) i głębokość (195 mm), różnią się natomiast szerokością – od 547 do 772 mm. Montaż ogrzewaczy odbywa się szybko i sprawie bez potrzeby wykonania dodatkowych prac budowlanych.
– Standardowo ogrzewacz jest wyposażony w przewody proste o długości 59 cm, używane każdorazowo do wykonania instalacji na ścianie zewnętrznej. W przypadku braku takiej możliwości można umiejscowić ogrzewacz na innych ścianach pomieszczenia. Wówczas należy zastosować dodatkowe przewody wlotowe powietrza i wylotowe spalin oraz odpowiednie kształtki przewodowe i końcówki – powiedział Jerzy Luc, kierownik serwisu Fondital. Każdy ogrzewacz może pracować na dwóch stopniach mocy, które regulowane są automatycznie w zależności od temperatury pomieszczenia. Wybierając odpowiedni model ogrzewacza, należy kierować się wielkością pomieszczenia oraz zapotrzebowaniem na moc cieplną.

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania

W ogrzewaczach Gazelle Techno zastosowano wentylator osiowy, który ułatwia szybkie uzyskanie żądanej temperatury w pomieszczeniach. Automatyczna regulacja poziomu mocy (dwa stopnie) zapewnia stabilność temperatury w pomieszczeniach i zapobiega uciążliwym zmianom. Ogrzewacz jest wyposażony w zewnętrzny nawilżacz powietrza, który łatwo napełnia się wodą. Ponadto istnieje możliwość wyposażenia go w zegar w wersji dobowej lub tygodniowej. Dodatkowym elementem sterującym może być zastosowanie regulatora pokojowego umieszczonego na ścianie w dowolnym miejscu wybranym przez użytkownika. Dzięki temu, że komora spalania jest całkowicie odizolowana od pomieszczenia nie zachodzi ryzyko wydostawania się produktów spalania. W razie wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości w pracy urządzenia automatycznie zostaje włączona jego blokada. Jest to sygnalizowane nie tylko za pomocą migającej diody świetlnej, ale również przerywanej sygnalizacji dźwiękowej. Wyposażenie urządzenia we wszystkie elementy zabezpieczające, przewidziane dla tego typu produktów gazowych sprawia, że ogrzewacz jest całkowicie bezpieczny dla użytkownika.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej