Gazowy kocioł wiszący Euroline-HRD

2007-05-29 12:28

Przy 70 cm wysokości, 40 cm szerokości i 29, 5 cm głębokości jest to jeden z najmniejszych (w swoim zakresie mocy) dostępnych na rynku kotłów grzewczych.Urządzenie zapewnia komfort poboru ciepłej wody użytkowej. Płytowy wymiennik ciepła zamontowany do bloku hydraulicznego i zaawansowana automatyka kotła umożliwiają szybki dostęp ciepłej wody i niwelują wahania temperatury.

W marcu 2004 r. Junkers wprowadził do sprzedaży nowy kocioł wiszący Euroline-HRD. Nowy kocioł jest łatwy w obsłudze. Ustawienie żądanej temperatury ciepłej wody, dopasowanie ilości wody do indywidualnego zapotrzebowania, wskazanie temperatury oraz diagnozowanie usterek odbywa się za pomocą 5 diod LED.
Dla osób niedowidzących firma wprowadziła odpowiednie oznaczenia ułatwiające obsługę.
Kocioł Euroline-HRD jest dostępny w dwóch wersjach: dwufunkcyjnej (model ZW) i jednofunkcyjnej (model ZS). W wersji dwufunkcyjnej Euroline, oprócz funkcji c.o. (centralnego ogrzewania), podgrzewa w sposób przepływowy c.w.u. (ciepła woda użytkowa). Kocioł umożliwia regulację temperatury ciepłej wody w zakresie 40-60oC (za pomocą potencjometru znajdującego się na tablicy sterowania kotła). Ciepła woda użytkowa przygotowywana jest przy współdziałaniu wskaźnika przepływu wody wodociągowej, płytowego wymiennika ciepła oraz czujnika NTC na wyjściu c.w.u. Jednostki jednofunkcyjne są już w standardzie przygotowane do współpracy z zasobnikiem c.w.u., co ułatwia prace instalacyjne. Duży wybór dostępnych zestawów podłączeniowych umożliwia łatwe przyłączenie kotła do każdej instalacji (natynkowej, podtynkowej, do rur gwintowanych i lutowanych).

Junkers kocioł wiszący
Autor: brak danych

Kocioł występuje w następujących odmianach:

Typ

Wersja

Moc c.o.

Moc c.w.u

Euroline-HRD ZW 23 KE

(wersja dwufunkcyjna z otwartą komorą spalania)

8-22,6 kW

7-23 kW

Euroline-HRD ZS 23 KE

(wersja jednofunkcyjna z otwartą komorą spalania)

8-22,6 kW

7-23 kW

Euroline-HRD ZW 23 AE

(wersja dwufunkcyjna z zamkniętą komorą spalania)

10-23 kW

7-23 kW

Euroline-HRD ZS 23 AE

(wersja jednofunkcyjna z zamkniętą komorą spalania)

10-23 kW

7-23 kW

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej