Firmowy gaz pod kontrolą

2008-11-06 8:18
Firmowy gaz pod kontrolą
Autor: BP Gas Firmowy gaz pod kontrolą

Inteligentny system pomiaru zużycia gazu w zbiornikach LPG to połączenie urządzeń informujących o stanie gazu w zbiornikach z serwisem technicznym i obsługą klienta. Umożliwia on sprawdzenie poziomu gazu on-line we wszystkich zbiornikach firmy, o każdej porze, wszędzie tam, gdzie działa internet.

Firma BP Gas oferuje kompleksowe rozwiązanie telemetryczne dedykowane dla firm - InteliGAS. Gaz płynny - jako bezpieczne, ekologiczne, wszechstronne i wygodne w eksploatacji paliwo - wykorzystywany jest w bardzo wielu gałęziach przemysłu, np. w budownictwie do wytwarzania prefabrykatów, w hutnictwie do cięcia i wytopu metali, w przemyśle spożywczym jako źródło zasilania m.in. w piekarniach, cukierniach, przy produkcji wędlin, stosowany jest też w procesach obróbki cieplnej metali itp.

Jako alternatywne źródło energii, gaz płynny sprawdza się w ogrzewaniu hal, pomieszczeń wielkopowierzchniowych, magazynów i innych. Instalowanie zbiorników gazu płynnego jest korzystne m.in. ze względu na finansowanie kosztów instalacji zbiornikowej przez dostawcę gazu, pewność ciągłości dostaw, wliczone w cenę całodobowe wsparcie techniczne oraz krótki okres inwestycyjny.

System składa się z czterech elementów:  

  • ALEVEL - urządzenie służące do pomiaru poziomu gazu w zbiorniku i wysyłania informacji drogą radiową do pozostałych elementów systemu, montowane jest bezpośrednio na zbiorniku z gazem i zasilane baterią;
  • ARANGE - odbiera sygnały od ALEVELA i informuje o aktualnym poziomie gazu w zbiornikach na wyświetlaczu LCD. Montuje się go w zasięgu komunikacji radiowej (od 50-150 metrów od zbiorników), zasilany jest trzema wymiennymi bateriami alkalicznymi AA o żywotności ok. 6 miesięcy;
  • OKO - również odbiera sygnał z ALEVELA o ilości gazu w zbiorniku, przechowuje te dane w pamięci i wysyła informacje przez system GSM do serwera. Urządzenie to wymaga zasilania zewnętrznego z sieci 230 V. Montuje się je w zasięgu komunikacji radiowej (od 50-150 metrów od zbiorników w pomieszczeniach produkcyjnych, biurowych itp.);
  • SERWER - służy do gromadzenia i przetwarzania danych oraz umożliwia podgląd, poprzez internet, ilości gazu w zbiornikach (InteliGas on-line).

Cały system można zainstalować bez konieczności wstrzymywania dostaw gazu czy wprowadzania dodatkowych przeróbek. W jego ramach oferowana jest kompleksowa usługa wsparcia i utrzymania, która zapewnia ciągły dostęp do terminowo zbieranych z obiektów danych. Oprócz danych pomiarowych system pozwala na przesyłanie informacji diagnostycznych dotyczących własnego działania, jak również stanu urządzeń radiowych. Te dane pozwalają na natychmiastową reakcję serwisu i zapewniają jednocześnie klientowi nieprzerwany dostęp do informacji.

Decydując się na zainstalowanie systemu w pakiecie Plus, klient - w każdym miejscu, w którym jest dostęp do internetu - może sprawdzić, jaki poziom gazu jest aktualnie w każdym ze zbiorników. Dostęp do tych danych zapewniony jest 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, po zalogowaniu indywidualnym loginem i hasłem dostępu.

Dane dotyczące poziomu gazu w zbiorniku docierają też do Biura Obsługi Klienta BP Gas, które dba o to, aby zapewnić ciągłość dostaw gazu - jeśli jego poziom w zbiorniku spada poniżej 30%, klient jest o tym informowany telefonicznie.

W zależności od wielkości instalacji, ilości wykorzystywanego rocznie gazu klient ma możliwość wyboru pakietu eksploatacyjnego:

  • InteliGas Basic - pakiet podstawowy, daje możliwość sprawdzania poziomu gazu w zbiorniku dowolną ilość razy dziennie - dzięki urządzeniu ARANGE z wyświetlaczem LCD, które można postawić na biurku, zapewnia też stały monitoring poziomu gazu w zbiorniku oraz planowanie dostaw dla firmy przez Dział Obsługi Klienta BP Gas.
  • InteliGAS Plus - pakiet rozszerzony o system on-line, który umożliwia dostęp do systemu internetowego InteliGAS on-line pozwalającego na odczyt gazu we wszystkich zbiornikach firmy, na terenie całej Polski i w dowolnym miejscu na świecie.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej