Firmowy gaz pod kontrolą

2008-11-06 8:18
Firmowy gaz pod kontrolą
Autor: BP Gas Firmowy gaz pod kontrolą

Inteligentny system pomiaru zużycia gazu w zbiornikach LPG to połączenie urządzeń informujących o stanie gazu w zbiornikach z serwisem technicznym i obsługą klienta. Umożliwia on sprawdzenie poziomu gazu on-line we wszystkich zbiornikach firmy, o każdej porze, wszędzie tam, gdzie działa internet.

Firma BP Gas oferuje kompleksowe rozwiązanie telemetryczne dedykowane dla firm - InteliGAS. Gaz płynny - jako bezpieczne, ekologiczne, wszechstronne i wygodne w eksploatacji paliwo - wykorzystywany jest w bardzo wielu gałęziach przemysłu, np. w budownictwie do wytwarzania prefabrykatów, w hutnictwie do cięcia i wytopu metali, w przemyśle spożywczym jako źródło zasilania m.in. w piekarniach, cukierniach, przy produkcji wędlin, stosowany jest też w procesach obróbki cieplnej metali itp.

Jako alternatywne źródło energii, gaz płynny sprawdza się w ogrzewaniu hal, pomieszczeń wielkopowierzchniowych, magazynów i innych. Instalowanie zbiorników gazu płynnego jest korzystne m.in. ze względu na finansowanie kosztów instalacji zbiornikowej przez dostawcę gazu, pewność ciągłości dostaw, wliczone w cenę całodobowe wsparcie techniczne oraz krótki okres inwestycyjny.

System składa się z czterech elementów:  

  • ALEVEL - urządzenie służące do pomiaru poziomu gazu w zbiorniku i wysyłania informacji drogą radiową do pozostałych elementów systemu, montowane jest bezpośrednio na zbiorniku z gazem i zasilane baterią;
  • ARANGE - odbiera sygnały od ALEVELA i informuje o aktualnym poziomie gazu w zbiornikach na wyświetlaczu LCD. Montuje się go w zasięgu komunikacji radiowej (od 50-150 metrów od zbiorników), zasilany jest trzema wymiennymi bateriami alkalicznymi AA o żywotności ok. 6 miesięcy;
  • OKO - również odbiera sygnał z ALEVELA o ilości gazu w zbiorniku, przechowuje te dane w pamięci i wysyła informacje przez system GSM do serwera. Urządzenie to wymaga zasilania zewnętrznego z sieci 230 V. Montuje się je w zasięgu komunikacji radiowej (od 50-150 metrów od zbiorników w pomieszczeniach produkcyjnych, biurowych itp.);
  • SERWER - służy do gromadzenia i przetwarzania danych oraz umożliwia podgląd, poprzez internet, ilości gazu w zbiornikach (InteliGas on-line).

Cały system można zainstalować bez konieczności wstrzymywania dostaw gazu czy wprowadzania dodatkowych przeróbek. W jego ramach oferowana jest kompleksowa usługa wsparcia i utrzymania, która zapewnia ciągły dostęp do terminowo zbieranych z obiektów danych. Oprócz danych pomiarowych system pozwala na przesyłanie informacji diagnostycznych dotyczących własnego działania, jak również stanu urządzeń radiowych. Te dane pozwalają na natychmiastową reakcję serwisu i zapewniają jednocześnie klientowi nieprzerwany dostęp do informacji.

Decydując się na zainstalowanie systemu w pakiecie Plus, klient - w każdym miejscu, w którym jest dostęp do internetu - może sprawdzić, jaki poziom gazu jest aktualnie w każdym ze zbiorników. Dostęp do tych danych zapewniony jest 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, po zalogowaniu indywidualnym loginem i hasłem dostępu.

Dane dotyczące poziomu gazu w zbiorniku docierają też do Biura Obsługi Klienta BP Gas, które dba o to, aby zapewnić ciągłość dostaw gazu - jeśli jego poziom w zbiorniku spada poniżej 30%, klient jest o tym informowany telefonicznie.

W zależności od wielkości instalacji, ilości wykorzystywanego rocznie gazu klient ma możliwość wyboru pakietu eksploatacyjnego:

  • InteliGas Basic - pakiet podstawowy, daje możliwość sprawdzania poziomu gazu w zbiorniku dowolną ilość razy dziennie - dzięki urządzeniu ARANGE z wyświetlaczem LCD, które można postawić na biurku, zapewnia też stały monitoring poziomu gazu w zbiorniku oraz planowanie dostaw dla firmy przez Dział Obsługi Klienta BP Gas.
  • InteliGAS Plus - pakiet rozszerzony o system on-line, który umożliwia dostęp do systemu internetowego InteliGAS on-line pozwalającego na odczyt gazu we wszystkich zbiornikach firmy, na terenie całej Polski i w dowolnym miejscu na świecie.
jk
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej