Elipsy: grzejniki łazienkowe i kuchenne

2007-05-29 13:27
Grzejniki łazienkowe: elipsy
Autor: PURMO Grzejnik Akara

Promiennik ma podwójne zabezpieczenie antykorozyjne - jest malowany metodą anaforezy i napylania elektrostatycznego. Poszczególne elementy grzejnika łazienkowego łączone są specjalnym spawem (bez użycia lutu), zaś końcówki kolektorów są zagniatane. Dzięki temu grzejnik łazienkowy Sardinia (stara nazwa Akara), podobnie jak inne grzejniki do łazienki tej firmy, ma trwałą i gładką powłokę, którą łatwo utrzymać w czystości.

Poziome kolektory w grzejniku Sardinia firmy Rettig Heating są wygięte w elipsy. Kolektory pionowe są umieszczone po jednej stronie grzejnika, blisko siebie.
Producent oferuje grzejniki łazienkowe i kuchenne w dwóch szerokościach: 50 i 60 cm oraz w dwóch wysokościach: 1,23 i 1,8 m.
Promiennik ma podwójne zabezpieczenie antykorozyjne - jest malowany metodą anaforezy i napylania elektrostatycznego. Poszczególne elementy grzejnika łączone są specjalnym spawem (bez użycia lutu), zaś końcówki kolektorów są zagniatane. Dzięki temu Akara, podobnie jak inne grzejniki tej firmy, ma trwałą i gładką powłokę, którą łatwo utrzymać w czystości. Do grzejnika można podłączyć grzałkę elektryczną.

Zobacz więcej: Ogrzewanie

Zestaw zawieszeń dołączonych do każdego grzejnika łazienkowego pozwala na montaż w odległości do 12 mm od ściany.
Model Sardinia jest produkowany w fabryce koncernu Rettig Heating w Austrii. Dla polskich klientów jest dostępny na zamówienie (w 48 kolorach z palety RAL).
Grzejniki łazienkowe i kuchenne są objęty 10-letnią gwarancją na szczelność i 6-letnią na wykończenie powierzchni. Promienniki mają deklarację zgodności z polską normą i atesty higieniczne.

Dane techniczne
maks. temperatura 110o C
maks. ciśnienie robocze 10 bar
moc najmniejszej Akary o wymiarach:
szerokość - 50 cm; wysokość - 1,23 m wynosi 744 W przy parametrach
75/65/20oC
moc największej Akary o wymiarach:
szerokość - 60 cm; wysokość - 1,8 m wynosi 1348 W przy parametrach
75/65/20oC
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej