Dwufunkcyjne kotły gazowe

2008-07-31 12:57

W niewielkiej obudowie duża moc - dwufunkcyjne kotły gazowe przeznaczone do małych domów jednorodzinnych i mieszkań

Na rynku dostępne dwie serie dwufukcyjnych kotłów gazowych - AVIO i ZEUS kW firmy Immergas. Ich zaletami są niewielkie wymiary 90 x 44,7 x 38 cm (wys./szer./gł.), zgrabna i estetyczna obudowa. A konstrukcja wężownicy oraz jej powiększona powierzchnia wymiany sprawiają, że urządzenie jest w stanie wyprodukować nawet 859 litrów c.w.u. w ciągu godziny (Zeus 28 kW dla T=30oC). Jednorodność wykorzystanych materiałów zapobiega powstawaniu korozji elektrochemicznej, co w znaczny sposób wpływa na żywotność zasobnika. Zastosowanie zestawu recyrkulacyjnego (opcja) zapewni dostarczenie c.w.u. w momencie otwarcia punktu poboru wody.

AVIO 24 kW - atmosferyczny kocioł gazowy z wbudowanym zasobnikiem wykonanym ze stali INOX o pojemności 45 l, z otwartą komorą spalania. Zastosowana technologia pozwala na optymalne wykorzystanie mocy urządzenia, co sprawia, że są one ekonomiczne i charakteryzują się wysoką sprawnością, niskim zużyciem gazu oraz nieskomplikowaną obsługą. Panel sterujący i obsługa zostały maksymalnie uproszczone.  Komfort korzystania z ciepłej wody zapewnia dokładna kontrola temperatury za pomocą sondy NTC oraz modulacja palnika w pełnym zakresie mocy urządzenia.

ZEUS 24 / 28 kW - kocioł z hermetyczną komorą spalania odizolowaną od pomieszczenia, powietrze niezbędne do pracy kotła pobierane jest z zewnątrz. W tym przypadku kocioł nie "kradnie" już raz podgrzanego powietrza oraz nie zużywa tlenu z pomieszczenia. Zamknięta komora spalania to nie tylko większe bezpieczeństwo, ale również cichsza praca urządzenia.
Model ZEUS kW oferowany jest w dwóch wersjach:
- ZEUS 24 kW
- ZEUS 28 kW

Dane techniczne

Dane dotyczące spalania

Wyposażeniem dodatkowym kotłów jest termostat z programowaniem tygodniowym. Urządzenie może pracować w jednym z trzech trybów temperatury: ekonomicznym, komfort (5-30oC) i przeciw zamarzaniu (5-15oC). Poza sezonem grzewczym urządzenie przechodzi w tryb czuwania i w momencie spadku temperatury załącza ogrzewanie. Termostat zasilany jest przez baterie.

Zastosowanie całkowicie nowych rozwiązań umożliwia współpracę kotła z Comando Remoto Amico, który w połączeniu z sondą zewnętrzną pełni funkcję sterownika pogodowego. Takie rozwiązanie podnosi komfort użytkowania oraz polepsza i tak ekonomiczną pracę kotłów. AVIO/ZEUS kW współpracuje również ze sterownikiem pokojowym Comando Remoto Digitale, który moduluje pracę palnika w zależności od temperatury pomieszczenia. W przypadku bardziej zaawansowanych instalacji c.o. kotły są przystosowane do współpracy ze strefowymi rozdzielaczami hydraulicznymi (D.I.M.). Takie rozwiązanie umożliwia dostarczenie czynnika grzewczego o różnej temperaturze do kilku niezależnych stref ogrzewania (instalacja grzejnikowa, podłogowa).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej