4 modele pomp ciepła do c.w.u. - nowe urządzenia grzewcze Bosch

2017-03-20 15:02
Pompa ciepła do c.w.u. Bosch
Autor: BOSCH Pompa ciepła do c.w.u. Bosch model Compress 5000 DW

Bosch wprowadza 4 modele powietrznych pomp ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Nowe urządzenia grzewcze, według producenta, zapewniają do 70% oszczędności na c.w.u.

Pompy ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej

Na nową serię powietrznych pomp ciepła składają się – model pompy ciepła Bosch Compress 4000 DW CW4000 DW 250-1 FI z zasobnikiem 250 l oraz 3 modele z zasobnikami ciepłej wody użytkowej różnej pojemności, wyposażonymi w dodatkową wężownicę: Bosch Compress 5000 DW CW5000DW 270-3 CFO (zasobnik 260 l); Bosch Compress 4000 DW CW4000DW 250-1 CFI (250 l) i Bosch Compress 4000 DW CW4000DW 200-1 CFI (200 l).
Oprócz pojemności zasobników c.w.u. urządzenia różni zakres temperatur pracy. Pompa ciepła Bosch Compress 5000 DW pracuje do temperatury powietrza -10ºC, a pozostałe modele - do +5ºC.
W zależności od modelu efektywność (współczynnik COP) działania pompy ciepła powietrze - woda, mierzona wg obowiązującej normy EN-PN 16147 (dla A7/W10-53), może sięgać 2,95. Każda z pomp ciepła wyposażona jest w zasobnik pokryty termo-glazurą, zabezpieczony anodą. W czasie podgrzewania wody zasobnik ładowany jest warstwowo, co pozwala na uzyskanie równiej temperatury w całym zasobniku. Maksymalna temperatura, którą można uzyskać przy podgrzewaniu wyłącznie pompą ciepła to aż +60ºC.

Współpraca z innymi źródłami ciepła

Nowe modele pomp ciepła mogą pracować samodzielnie, ale 3 z nich - dzięki wbudowanej w zasobnik wężownicy o powierzchni 1 m² - nadają się też do współpracy z innymi źródłami ciepła: kotłem gazowym, olejowym, kotłem na paliwo stałe lub instalacją kolektorów słonecznych. Wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej do wytwarzania prądu wykorzystywanego przez pompę pozwala uzyskać wydajny i ekologiczny system podgrzewania ciepłej wody.

Chłodzenie pomieszczeń w lecie

Do wszystkich pomp ciepła można podłączyć kanały powietrzne o wymiarze 160 mm, dzięki czemu powietrze może być pobierane z dowolnego miejsca, np. spoza budynku, z pomieszczeń sąsiadujących lub z pomieszczenia, w którym ustawione jest urządzenie. Dodatkowo schłodzone przez pompę ciepła powietrze, może być wykorzystane do chłodzenia wybranych pomieszczeń. W urządzeniach 200 i 250 l dostępne są dwa biegi wentylatora, które pozwalają pokonać opory powietrza w kanałach do 30 m w linii prostej, natomiast wersja 270 ma 3 biegi. Na najwyższym biegu Bosch Compress 5000 DW może pokonać opory w kanałach o długości 70 m.

Czytelny wyświetlacz LCD

Panel sterowania wyposażony jest w duży, czytelny wyświetlacz LCD. Wśród wielu funkcji oferowanych przez regulator możliwe jest ustawienie.: programu tygodniowego pracy, programu wakacyjnego, trybu dezynfekcji termicznej oraz sprawdzenie zużycia energii i temperatur pracy. Gwarancja na urządzenia - 5 lat.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej