Zewnętrzne kamery sieciowe, kamery bezprzewodowe: monitoring w trudnych warunkach atmosferycznych

2010-10-12 15:53
Zewnętrzne kamery sieciowe: monitoring w trudnych warunkach atmosferycznych
Autor: Axis Nowa Zelandia, instalacja solarna w obszarze narciarskim

Zewnętrzne kamery Axis są tak projektowane, by były odporne na trudne warunki atmosferyczne i zapewniały dobrej jakości obraz w każdych okolicznościach. Niezależnie od tego, czy strzegą terenów na Alasce czy w Nowym Meksyku, stoku w Nowej Zelandii czy portu w Indiach, zewnętrzne kamery sieciowe radzą sobie z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Alaska

Śnieżyce, ciemność i temperatura dochodząca do -40ºC - do pracy w takich warunkach zaprojektowano kamery AXIS Q6032 z funkcją Arctic Temperature Control. Dzięki niej, kamera może nie tylko działać, ale również sama uruchomić się w temperaturze -40°C po awarii zasilania. Kamera działa w temperaturach od -40°C do +50°C, a IP66 chroni ją przed kurzem i wodą. Wpływu na jakość obrazu nie mają ani śnieg, ani panujące ciemności. System nadzoru jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z opakowania.
Mój instalator pracował z podnoszonej platformy roboczej w najgorszych możliwych warunkach pogodowych. Na szczęście instalacja przebiegła całkowicie bezproblemowo i nie trwała długo, a wszystko to dzięki temu, że kamery AXIS Q6032 są przystosowane do błyskawicznej instalacji na zewnątrz – powiedział Peter Turner z CamCentral Systems z Kanady.

Zobacz koniecznie: Ochrona osób i mienia

Hong Kong

Warunki pogodowe bardzo niekorzystne: gęsty deszcz i gwałtowne burze z piorunami. Kamera AXIS 232D+ działa nieprzerwanie, na bieżąco dostarczając wysokiej jakości materiał wizyjny, na którym widać, jak wichura porusza małym drzewem.

Zewnętrzne kamery sieciowe: monitoring w trudnych warunkach atmosferycznych
Autor: Axis Communications
Zewnętrzne kamery sieciowe: monitoring w trudnych warunkach atmosferycznych
Autor: Axis Communications

Port morski Vizag, Visakhapatnam, Indie

Tropikalny klimat i wysoka wilgotność – takie warunki panują w porcie w Visakhapatnam w Indiach. Niezależnie od nich, kamery zewnętrzne nadzorują przeładunek koksu, węgla energetycznego, gipsu i innych ładunków masowych.

Zewnętrzne kamery sieciowe: monitoring w trudnych warunkach atmosferycznych
Autor: Axis Communications Port morski Vizag, Visakhapatnam, Indie

Park Narodowy Despeñaperros, południowa Hiszpania

Kamery do monitoringu zapewniają obraz o jakości pozwalającej na obserwację dzikich zwierząt, takich jak sępy płowe, bez zakłócania ich życia w naturalnym środowisku.
Gorące lata, gdy temperatura znacząco przekracza +40ºC, to idealne warunki do pracy dla kamer z zasilaniem słonecznym. Instalacja przebiegła gładko nawet w skalistej, górzystej okolicy Parku Narodowego.

Nowa Zelandia: instalacja solarna w obszarze narciarskim. Kamery bezprzewodowe

Kamera Axis działa zdalnie. Nie tylko wykorzystuje zasilanie słoneczne, ale łączy się ze światem przez komórkowy router 3G, który stworzyliśmy do użytku w oddalonych lokalizacjach ze słabym zasięgiem sieci. Pozwala to zarówno publikować zdjęcia na naszej stronie internetowej, jak i daje dostęp do kamery z podglądem materiału wizyjnego na żywo oraz możliwością bieżącej konfiguracji kamery, podobnie jak w przypadku zwykłego połączenia internetowego – mówi Greg Knowles ze Snowgrass Solutions.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej