Szczelność systemu elektronicznej żaby

2007-05-31 15:33

Technologia FROG-SYS Numérique umożliwia wykrywanie i natychmiastową lokalizację (z dokładnością do jednego metra) niepożądanej obecności wszelkich płynów, na przykład w sufitach podwieszanych, podwyższonych podłogach, w kanałach i pomieszczeniach technicznych.

Szkody powstałe w pomieszczeniach biurowych związane są głównie z klimatyzacją. Według towarzystw ubezpieczeniowych, po pożarach i kradzieżach, najczęstszym powodem szkód są zalania. Firma TTK opracowała cyfrowy system wykrywania wycieków - FROG-SYS Numérique, oparty na wykorzystaniu "inteligentnych" przewodów detekcyjnych.

Technologia umożliwia wykrywanie i natychmiastową lokalizację (z dokładnością do jednego metra) niepożądanej obecności wszelkich płynów, na przykład w sufitach podwieszanych, podwyższonych podłogach, w kanałach i pomieszczeniach technicznych.
System składa się z zespołu tzw. "inteligentnych" przewodów detekcyjnych połączonych z jednostką centralną.
Każdy odcinek przewodu detekcyjnego jest wyposażony w chip elektroniczny umieszczony na złączu, niezależnie przekazujący do centrali informację o powstałej usterce.
Kiedy jeden z przewodów detekcyjnych wykryje obecność jakiejś cieczy, informacja przekazywana jest natychmiast do jednostki centralnej, która uruchamia alarm dźwiękowy i świetlny.
Lokalizacja przecieku pojawia się na wyświetlaczu, wskazuje przewód, datę i godzinę wystąpienia zdarzenia.
Cyfrowa technologia umożliwia niezależne kontrolowanie do 180 przewodów detekcyjnych jednocześnie. Nadzór nie dotyczy tylko przewodu, na którym pojawia się przeciek, jednocześnie monitorowane są również inne przewody.
Przewody FROG-SYS Numérique wykrywają wszelkiego rodzaju ciecze: wodę, kwasy, zasady, produkty naftowe i rozpuszczalniki.

Zalety systemu:

  • ciągła ochrona stref ryzyka przy użyciu "inteligentnego" przewodu,
  • natychmiastowa i precyzyjna lokalizacja źródła każdego wycieku,
  • natychmiastowe działanie w przypadku większej liczby usterek, ponieważ wszystkie przewody detekcyjne są od siebie niezależne,
  • konfiguracja systemu przez użytkownika : oznaczenia przewodów detekcyjnych, parametry eksploatacji,
  • zapis trzydziestu ostatnich zdarzeń przechowywany w pamięci i dostępny do konsultacji w każdej chwili,
  • modułowy i ewolucyjny system,
  • łatwość instalacji, eksploatacji i utrzymania.

 TTK S.A.S

Monsieur Olivier GILLOT
Directeur Général
Tél. : +33 (0) 1 56 76 90 10
E-mail : ogillot@ttk.fr

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej