Seria sieciowych kamer panoramicznych FLEXIDOME

2015-07-17 13:45
sieciowe kamery panoramiczne
Autor: BOSCH Panoramiczne kamery sieciowe z serii FLEXIDOME

Pełen obraz bez martwych punktów przy polu widzenia 180 i 360º, redukcja obciążenia sieci i wykorzystania pojemności nośników danych, analiza obrazu wideo automatycznie generująca alarmy i umożliwiająca śledzenie obiektów, to tylko niektóre funkcje sieciowych kamer panoramicznych z serii FLEXIDOME firmy Bosch.

Kamera sieciowa FLEXIDOME IP panoramic 7000 MP

Przeznaczona do pracy w pomieszczeniach. Daje, w zależnosci od modelu, pole widzenia 180 lub 360º. Wyposażona w przetwornik obrazu o rozdzielczości 12 megapikseli, prędkość 30 klatek na sekundę oraz obiektyw szerokokątny fisheye. W sieciowej kamerze panoramicznej zintegrowano rozwiązania do analizy obrazu wideo, które umożliwiają generowanie w określonych sytuacjach alarmów oraz dostarczają pracownikom ochrony ważnych informacji w krótkim czasie – jest to możliwe zarówno na żywo, jak i podczas odtwarzania zarejestrowanego materiału. Kamerę wyposażono w technologię Intelligent Auto Exposure, kompensujacą zakłócenia obrazu spowodowane zmianą warunków oświetleniowych. Kamera dynamicznie dostosowuje się do aktualnego oświetlenia sceny, gwarantując wysoką ostrość filmowanych obiektów niezależnie od pory.
Ten model kamery ma także funkcję równoczesnego powiększenia fragmentów obrazu w polu widzenia („Regions of Interest“) oraz transmisji tych obrazów w oddzielnym strumieniu. Umożliwia to równoczesną obserwację pełnego obrazu przy powiększeniu wybranych jego fragmentów w wysokiej rozdzielczości. Zniekształcenia spowodowane użyciem obiektywu szerokokątnego fisheye można korygować albo za pomocą funkcji korekcji dystorsji (Edge Dewarping) zintegrowanej w kamerze, albo zewnętrzną funkcją korekcji dystorsji (Client-Side Dewarping).
Kamera wyposażona jest w technologię inteligentnej analizy obrazu (IVA; Intelligent Video Analysis), dzieki której generuje alarmy wyłącznie w zdefiniowanych wcześniej sytuacjach i w przypadku dużych ilości zarejestrowanego materiału skraca czas wyszukiwania istotnych scen. Technologia IVA jest korzystna dla systemu dozoru wizyjnego, ponieważ dzięki metadanym systematyzuje materiał wideo już podczas rejestrowania, przez co ułatwia i przyspiesza wyszukiwanie określonych scen. IVA obejmuje także technologię Intelligent Tracking - śledzenie poruszających się obiektów w sposób automatyczny lub w oparciu o zdefiniowane wcześniej reguły alarmów.

Kamera sieciowa FLEXIDOME IP panoramic 500 MP

Kamera sieciowa przeznaczona do pracy w wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wyróznia ją kompaktowa budowa typu Dome z polem widzenia 360º, przetwornik obrazu o rozdzielczości 5 megapikseli, prędkość 15 klatek na sekundę, obiektyw szerokokątny fisheye.

Obydwa modele kamer zapewniają pełen obraz bez martwych punktów oraz rejestrowanie poruszających się obiektów. W połączeniu z bezpłatnym oprogramowaniem Video Security Client użytkownicy mają do wyboru nawet sześć różnych trybów obserwacji obrazu.
Technologia inteligentnej redukcji szumów iDNR (intelligent Dynamic Noise Reduction) redukuje prędkość przesyłu nawet o 50%, co obniża koszty archiwizacji danych na nośnikach i znacząco zmniejsza obciążenie sieci. Nie ma to wpływu na jakość obrazu, ponieważ technologia rozróżnia ważne informacje od nieistotnego szumu: kamera wycina szum już na etapie rejestracji obrazu i zmniejsza prędkość przesyłu danych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej