Reflektor diodowy z czujnikiem ruchu

2011-01-25 9:07
Reflektor diodowy z czujnikiem ruchu
Autor: STEINEL

Niskie zużycie energii elektrycznej, długa żywotność czy niewielka emisja ciepła to tylko niektóre zalety reflektora diodowego XLed Home 1 marki Steinel, który łączy w sobie walory ekonomiczne, ekologiczne oraz design.

Reflektor diodowy XLed Home 1 marki Steinel został wyposażony w 170 LEDowych diod. Dzięki temu dobrze oświetli on wejście do domu, podjazd przed garażem czy taras. Reflektor ten zużywa jedynie 15 W energii, a dzięki zastosowaniu innowacyjnego układu sterującego jest on również bardziej wydajny. Nowoczesne podzespoły mają jeszcze jedną, bardzo ważna zaletę - praktycznie nieograniczoną żywotność. Duża wydajność reflektorów wspierana jest przez system ATC – Active – Thermo – Control, który zabezpiecza diody LED przed przegrzaniem i aktywnie kontroluje temperaturę urządzenia. Z kolei obudowa reflektora z radiatorem wykonanym z aluminium pozwala bardzo szybko odprowadzać ciepło wytworzone podczas użytkowania diod. Oznacza to, że reflektor emituje niewiele ciepła, dzięki czemu może być montowany również pod zadaszeniami. Czujnik ruchu zastosowany w tym reflektorze swoim zasięgiem obejmuje miejsca oddalone aż o 14 m, dzięki czemu nadzorowany obszar sięga nawet do 239 m kwadratowych. Dodatkowo ruchomy panel świetlny, którego zakres obracania wynosi odpowiednio 180o poziomo i 120o pionowo, pozwala indywidualnie dostosować kąt padania światła na oświetlaną powierzchnię. Firma Steinel przygotowała reflektor XLed Home 1 w dwóch wersjach kolorystycznych, białej i srebrnej, czyniąc go nie tylko kwintesencją funkcjonalności, ale także estetycznym urządzeniem przydatnym w każdym domu.

Inteligentny czujnik ruchu

Technologia czujników na podczerwień firmy Steinel pozwala na inteligentne wykorzystanie światła tylko wtedy, gdy jest ono potrzebne. Zastosowany w reflektorze XLed Home 1 zmierzchowy czujnik ruchu włącza się tuż po zmierzchu, wyłącza o świcie lub zapala reflektor wtedy, gdy wyczuje ruch. Warto dodać, że został on wyposażony w zabezpieczenie przed podpełzaniem. Co więcej, ruchoma głowica czujnika pozwala obracać go o 90o w pionie oraz o 180o w poziomie. Dodatkowo czujnik ma tzw. nadzorowanie strefy położonej wzdłuż ściany budynku, co powoduje, że reflektor można stosować do oświetlania elewacji budynku. Czujnik ruchu zastosowany w reflektorze ma możliwość ręcznego sterowania funkcjami, co pozwala na tryb pracy ciągłej, dzięki czemu reflektor będzie się automatycznie włączał po zapadnięciu zmroku i wyłączał po nadejściu świtu lub tryb czuwania, gdzie reflektor będzie oświetlał dany obszar od ostatniego wykrycia ruchu od 8 s do 35 minut. Połączenia techniki diod świecących LED i sterowania czujnikowego marki Steinel pozwala na oszczędność do 90% w porównaniu do tradycyjnych źródeł światła.
Trwałość i solidność wykonania zapewnia stopień ochrony – IP 44 a prawidłowość działania oraz bezpieczeństwo użytkownika potwierdza 5 – letnia gwarancja udzielana przez firmę Steinel.

Reflektor diodowy z czujnikiem ruchu XLed Home 1 marki Steinel, cena netto – 447, 88 zł
Producent: STEINEL
Dystrybutor: Lange Łukaszuk sp. j.

Reflektor diodowy z czujnikiem ruchu
Autor: STEINEL Zakres czujnika
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej