Nowa wersja systemu kontroli dostępu i dozoru wizyjnego. Oprogramowanie Building Integration System (BIS) 4.5

2017-11-10 9:53
 Building Integration System (BIS) w nowej wersji 4.5
Autor: Bosch Security Systems  Building Integration System (BIS) w nowej wersji 4.5

Lepiej zabezpieczona i łatwiejsza w obsłudze kontrola dostępu, integracja nowych systemów dozoru wizyjnego i sygnalizacji pożaru i DSO, audyt zmian dokonywanych w konfiguracji. Bosch zaktualizował oprogramowanie Building Integration System (BIS) do wersji 4.5.

Łatwa kontrola dostępu

Wersja 4.5 oprogramowania BIS oferuje elastyczniejszą i latwiejszą rejestrację (i wyrejestrowywanie) osób uprawnionych. Obsługa odcisków palców jest teraz zintegrowana w oknie dialogowym zarządzania posiadaczami kart i nie wymaga już korzystania z oprogramowania od zewnętrznego dostawcy. Rejestrację można teraz przeprowadzić zdalnie, na każdym czytniku dostępu. Okna dialogowe, dostępne za pośrednictwem masek i procesów, nie są już statyczne, lecz mogą być personalizowane przez użytkownika; możliwe jest wykorzystywanie zdjęć identyfikacyjnych z każdej kamery wyposażonej w USB, a identyfikatory można w elastyczny sposób zaprojektować i wydrukować razem z kodami kreskowymi.

Cyberbezpieczeństwo

Kontrola dostępu z nowym oprogramowaniem BIS jest lepiej zabepieczona - program obsługuje Microsoft Windows Server 2016, który gwarantuje najwyższy poziom cyberbezpieczeństwa. Komunikacja w ramach BIS jest realizowana z zastosowaniem wyższego niż kiedykolwiek dotąd poziomu szyfrowania.

Wyższy poziom integracji

Wersja BIS 4.5 może komunikować się i sterować większą niż dotychczas liczbą podsystemów Bosch. Nowości to:

  • wtyczki wideoalarmów dla najnowszych kamer Bosch i ONVIF oraz rejestratorów sieciowych i hybrydowych Bosch DIVAR,
  • wykrywanie dymu i ognia w kamerach Bosch AVIOTEC,
  •  monitoring i zarządzanie połączeniami dźwiękowego systemu ostrzegawczego Bosch PAVIRO 

Wszystkimi tymi komponentami może zarządzać z poziomu centrali jeden operator.

Audyt konfiguracji

W wersji 4.5 oprogramowania BIS historia zmian konfiguracji jest zapisywana w bazie danych wraz z informacjami o tym kto, kiedy i jakie wprowadzał zmiany. Zapewnia to dostęp do ścieżki audytu, który dostarcza wiedzę o tym, co robią lub robili inni współpracownicy oraz pomaga prześledzić zdarzenia odległe w czasie.

BIS to oprogramowanie stworzone do centralnego monitorowania i zarządzania budynkiem, kompleksem lub całą siecią stacji w systemie transportu publicznego. Optymalizuje ono także zarządzanie wymianą pracowników i pracownikami terenowymi. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej