Nowa wersja systemu kontroli dostępu i dozoru wizyjnego. Oprogramowanie Building Integration System (BIS) 4.5

2017-11-10 9:53
 Building Integration System (BIS) w nowej wersji 4.5
Autor: Bosch Security Systems  Building Integration System (BIS) w nowej wersji 4.5

Lepiej zabezpieczona i łatwiejsza w obsłudze kontrola dostępu, integracja nowych systemów dozoru wizyjnego i sygnalizacji pożaru i DSO, audyt zmian dokonywanych w konfiguracji. Bosch zaktualizował oprogramowanie Building Integration System (BIS) do wersji 4.5.

Łatwa kontrola dostępu

Wersja 4.5 oprogramowania BIS oferuje elastyczniejszą i latwiejszą rejestrację (i wyrejestrowywanie) osób uprawnionych. Obsługa odcisków palców jest teraz zintegrowana w oknie dialogowym zarządzania posiadaczami kart i nie wymaga już korzystania z oprogramowania od zewnętrznego dostawcy. Rejestrację można teraz przeprowadzić zdalnie, na każdym czytniku dostępu. Okna dialogowe, dostępne za pośrednictwem masek i procesów, nie są już statyczne, lecz mogą być personalizowane przez użytkownika; możliwe jest wykorzystywanie zdjęć identyfikacyjnych z każdej kamery wyposażonej w USB, a identyfikatory można w elastyczny sposób zaprojektować i wydrukować razem z kodami kreskowymi.

Cyberbezpieczeństwo

Kontrola dostępu z nowym oprogramowaniem BIS jest lepiej zabepieczona - program obsługuje Microsoft Windows Server 2016, który gwarantuje najwyższy poziom cyberbezpieczeństwa. Komunikacja w ramach BIS jest realizowana z zastosowaniem wyższego niż kiedykolwiek dotąd poziomu szyfrowania.

Wyższy poziom integracji

Wersja BIS 4.5 może komunikować się i sterować większą niż dotychczas liczbą podsystemów Bosch. Nowości to:

  • wtyczki wideoalarmów dla najnowszych kamer Bosch i ONVIF oraz rejestratorów sieciowych i hybrydowych Bosch DIVAR,
  • wykrywanie dymu i ognia w kamerach Bosch AVIOTEC,
  •  monitoring i zarządzanie połączeniami dźwiękowego systemu ostrzegawczego Bosch PAVIRO 

Wszystkimi tymi komponentami może zarządzać z poziomu centrali jeden operator.

Audyt konfiguracji

W wersji 4.5 oprogramowania BIS historia zmian konfiguracji jest zapisywana w bazie danych wraz z informacjami o tym kto, kiedy i jakie wprowadzał zmiany. Zapewnia to dostęp do ścieżki audytu, który dostarcza wiedzę o tym, co robią lub robili inni współpracownicy oraz pomaga prześledzić zdarzenia odległe w czasie.

BIS to oprogramowanie stworzone do centralnego monitorowania i zarządzania budynkiem, kompleksem lub całą siecią stacji w systemie transportu publicznego. Optymalizuje ono także zarządzanie wymianą pracowników i pracownikami terenowymi. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej