Moduł INT-FI

2009-10-30 15:19
Moduł INT-FI
Autor: Satel Sp. z o.o.

Światłowodowy konwerter magistrali danych to urządzenie, które ułatwia budowę funkcjonalnych i rozległych systemów alarmowych oraz usprawnia działanie tych, które pracują w niesprzyjających warunkach.

Moduł INT-F firmy Satel jest światłowodowym konwerterem magistrali danych.
Do przesyłania informacji pomiędzy urządzeniami systemu alarmowego (manipulatorami, modułami rozszerzeń) wykorzystywane są magistrale. Dotychczas transmisja sygnału możliwa była wyłącznie poprzez wykorzystanie kabla miedzianego na odległość do 1 km. Jednak szczególnie przy dużych instalacjach oraz w obiektach przemysłowych zdarza się, że ta forma połączenia zawodzi. Przekaz danych za pośrednictwem kabla miedzianego w skrajnych wypadkach mógł ulec zakłóceniu pod wpływem działania innych urządzeń elektrycznych, generując tym samym fałszywe alarmy.
INF-FI umożliwia konwersję sygnału elektrycznego na sygnał optyczny. Pozwala to na galwaniczne odseparowanie urządzeń, eliminując tym samym problemy zakłóceń transmisji, znane z systemów komunikujących się za pomocą kabla miedzianego. Dzięki modułom możliwe jest także zwiększenie dystansu, jaki dzieli urządzenia rozszerzające system od centrali. Moduł zwiększa tę odległość nawet do 4 km (w przypadku kaskadowego łączenia modułów).

Z uwagi na to, że konwersja sygnału elektrycznego na sygnał optyczny nie umożliwiłaby jeszcze wzajemnej komunikacji urządzeń, należy do tego typu rozwiązań zastosować dwa urządzenia INT-FI. Umożliwi to zamianę sygnału elektrycznego na sygnał optyczny i przekazanie go za pomocą wielomodowego kabla światłowodowego do drugiego modułu. W nim ponownie nastąpi konwersja sygnału, tym razem jednak sygnał optyczny zostanie zamieniony na sygnał elektryczny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej