Miller TurboLite TM Edge - urządzenie samohamowne dla pracujących na wysokości

2015-12-16 14:12
urządzenie samohamowne
Autor: Honeywell Urządzenie samohamowne Miller TurboLite Edgedo pracy na wysokości

Dla tych, którzy pracują na wysokości, zwlaszcza blisko krawędzi, Honeywell zprojektował urządzenie samohamowne Miller TurboLite TM Edge. Nowe urządzenie samohamowne skutecznie chroni przed upadkiem z wysokości i, co ważne, jest wygodne w użytkowaniu. Waży zaledwie 1 kg.

Urządzenie samohamowne Miller TurboLite Edge Honeywell jest lekkie, w pełni przetestowane krawędziowo i zgodne z obowiązującymi wymogami BHP. Urządzenie jest kompleksowym rozwiązanie w zakresie ochrony podczas pracy na wysokości. Zostało również zatwierdzone do stosowania na poziomie stóp (FF2), chroniąc tym samym pracowników narażonych na ryzyko upadku z wysokości w przypadkach, w których nie ma możliwości skorzystania z wyżej położonego punktu kotwiczącego (FF1 lub FF0).
Urządzenie samohamowne wyposażone jest dodatkowo w mechanizm blokujący, redukujący długość upadku, co ma znaczenia, gdy nie dysponujemy zbyt dużą, wolną przestrzenią do upadku.
Inne ważne cechy produktu to: 2 krętliki, z których jeden znajduje się na obudowie, a drugi wbudowany jest w aluminiowy karabinek od strony punktu zaczepowego, dzięki którym użytkownicy nie czują się skrępowani podczas wykonywania pracy. Krętliki zapobiegają skręcaniu się taśm, a tym samym niwelują ryzyko zablokowania się urządzenia w trakcie jego działania. Górny karabinek typu ‘twist-lock’ pozwala na szybkie i łatwe podłączenie urządzenia do szelek bezpieczeństwa, a zintegrowany wskaźnik upadku o wysokiej widoczności pozwala zarówno użytkownikowi, jak i kierownikowi ds. bezpieczeństwa z łatwością sprawdzić, czy upadek miał miejsce.

System Miller TurboLite Edge jest certyfikowany zgodnie z normą EN360:2002. Przeszedł wszystkie badania VG11.060 (krawędzie), VG11.062 (140 kg) oraz VG11.085 (FF2).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej