Miller H-Design - szelki bezpieczeństwa do przestrzeni zamkniętych

2015-06-25 10:22
szelki bezpieczeństwa z maską ewakuacyjną
Autor: Honeywell Szelki bezpieczeństwa Miller H-Design™

Firma Honeywell wprowadza szelki bezpieczeństwa Miller H-Design™ przeznaczone do przestrzeni zamkniętych. Szelki bezpieczeństwa wyróżnia specjalnie zaprojektowany pas, który podtrzymuje maskę oddechową, zapewniając pracownikom sektora użyteczności publicznej i wodno-kanalizacyjnego wygodne i łatwo dostępne rozwiązanie do samodzielnego ratownictwa.

Ten model szelek bezpieczeństwa wyposażono w specjalnie zaprojektowany system pojedynczego mocowania, dzięki któremu w szelkach można umocować popularne typy masek ewakuacyjnych. Miękki i elastyczny pas z wyściółką pozwala na zmianę wysokości dla lepszego dopasowania. Maska ewakuacyjna może być umiejscowiona zarówno z przodu, z boku, jak i z tyłu szelek, zapewniając przy tym większą swobodę ruchu. W przypadku zagrożenia, maskę można szybko i łatwo przesunąć na przód pasa.

Szelki bezpieczeństwa, zgodne z normą EN361:2002, oferowane są jako samodzielne modele oraz jako kompletny zestaw składający się z pasa i szelek. Pas dostępny jest w 2 rozmiarach (S/M, L/XL).

Szelki Miller H-Design, z elastycznymi taśmami barkowymi DuraFlex®, mają udogodnienia, dzięki którym nakłada się je nawet trzy razy szybciej niż tradycyjne szelki. Są to m.in. klamry do łatwej regulacji poprzez pociągnięcie taśmy w dół (w przeciwieństwie do klamer przy modelach klasycznych, w których taśmy należało pociągać w górę) oraz, również łatwy do regulacji, pas piersiowy.

Szelki bezpieczeństwa wyposażone są w dwie duże, cienkie pętle zaczepowe do mocowania na mostku i tylny punkt zaczepowy w kształcie litery „D”, ustawiony pod takim kątem, aby łatwiej było uzyskać do niego dostęp i swobodnie podłączyć element łączący. Dobrze widoczne szwy oraz przednie i tylne wskaźniki upadku ułatwiają specjalistom ds. bezpieczeństwa oraz samym użytkownikom kontroli sprzętu przed rozpoczęciem pracy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej