Miller H-Design - szelki bezpieczeństwa do przestrzeni zamkniętych

2015-06-25 10:22
szelki bezpieczeństwa z maską ewakuacyjną
Autor: Honeywell Szelki bezpieczeństwa Miller H-Design™

Firma Honeywell wprowadza szelki bezpieczeństwa Miller H-Design™ przeznaczone do przestrzeni zamkniętych. Szelki bezpieczeństwa wyróżnia specjalnie zaprojektowany pas, który podtrzymuje maskę oddechową, zapewniając pracownikom sektora użyteczności publicznej i wodno-kanalizacyjnego wygodne i łatwo dostępne rozwiązanie do samodzielnego ratownictwa.

Ten model szelek bezpieczeństwa wyposażono w specjalnie zaprojektowany system pojedynczego mocowania, dzięki któremu w szelkach można umocować popularne typy masek ewakuacyjnych. Miękki i elastyczny pas z wyściółką pozwala na zmianę wysokości dla lepszego dopasowania. Maska ewakuacyjna może być umiejscowiona zarówno z przodu, z boku, jak i z tyłu szelek, zapewniając przy tym większą swobodę ruchu. W przypadku zagrożenia, maskę można szybko i łatwo przesunąć na przód pasa.

Szelki bezpieczeństwa, zgodne z normą EN361:2002, oferowane są jako samodzielne modele oraz jako kompletny zestaw składający się z pasa i szelek. Pas dostępny jest w 2 rozmiarach (S/M, L/XL).

Szelki Miller H-Design, z elastycznymi taśmami barkowymi DuraFlex®, mają udogodnienia, dzięki którym nakłada się je nawet trzy razy szybciej niż tradycyjne szelki. Są to m.in. klamry do łatwej regulacji poprzez pociągnięcie taśmy w dół (w przeciwieństwie do klamer przy modelach klasycznych, w których taśmy należało pociągać w górę) oraz, również łatwy do regulacji, pas piersiowy.

Szelki bezpieczeństwa wyposażone są w dwie duże, cienkie pętle zaczepowe do mocowania na mostku i tylny punkt zaczepowy w kształcie litery „D”, ustawiony pod takim kątem, aby łatwiej było uzyskać do niego dostęp i swobodnie podłączyć element łączący. Dobrze widoczne szwy oraz przednie i tylne wskaźniki upadku ułatwiają specjalistom ds. bezpieczeństwa oraz samym użytkownikom kontroli sprzętu przed rozpoczęciem pracy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej