Kamera kopułkowa HDTV - system nadzoru wizyjnego

2010-06-18 16:56
Kamera kopułkowa HDTV - system nadzoru wizyjnego
Autor: Axis Communications AXIS Q6034 - kamera kopułkowa PTZ

Nowy model, dostosowany jest do wymagających instalacji wewnętrznych, posiada 18-krotny zoom optyczny, funkcję obracania w dwóch płaszczyznach i przybliżania obrazu (pan/tilt/zoom), a także rejestruje materiał wizyjny o rozdzielczości HDTV.

Firma Axis Communications, wprowadza AXIS Q6034 - kamerę kopułkową PTZ z najwyższej półki. Dzięki klasie ochrony obudowy IP52 (zabezpieczenie przed pyłem i wodą) oraz łatwej instalacji, kamera sprawdzi się w systemach nadzoru wizyjnego w portach lotniczych, kasynach, centrach handlowych oraz na stacjach kolejowych i stadionach.
- Kamera AXIS Q6034 oferuje funkcję obracania w dwóch płaszczyznach i przybliżania obrazu (pan/tilt/zoom), rozdzielczość HDTV, zapewniając jednocześnie bardzo szeroki zakres pokrycia nadzorowanych obszarów i wysoki stopień szczegółowości” – powiedział Edwin Roobol, Dyrektor Zarządzający Axis Communications na obszar krajów niemieckojęzycznych, Holandii i Europy Środkowo-Wschodniej. - Dziś prezentujemy łatwą w instalacji kamerę AXIS Q6034 do zastosowania we wnętrzach, natomiast jeszcze w tym roku wprowadzimy model przystosowany do instalacji zewnętrznych” – dodał Edwin Roobol.
Kamera rejestruje obraz w formacie 16:9 i jakości HDTV (720p) zgodnie ze standardem SMPTE 296M, przy pełnej prędkości wyświetlania klatek i wiernym odwzorowywaniu barw. Funkcja pracy w trybie dzień/noc zapewnia doskonałą jakość obrazu nawet w warunkach słabego oświetlenia. Kamera może dostarczać jednocześnie wiele indywidualnie konfigurowalnych strumieni wideo w formacie H.264 i Motion JPEG. Wykorzystanie standardu kompresji obrazu H.264 optymalizuje przepustowość łącza i wykorzystanie pamięci masowej bez pogarszania jakości obrazu, natomiast obsługa formatu Motion JPEG zwiększa kompatybilność rozwiązania.
AXIS Q6034 z funkcją PTZ (pan/tilt/zoom) oferuje 18-krotny zoom optyczny i 12-krotny zoom cyfrowy z autofocusem. Ze względu na rozdzielczość HDTV, 18-krotny zoom optyczny zapewnia nie tylko poziom szczegółowości obrazu porównywalny z przybliżeniem 36-krotnym (w rozdzielczości 4CIF), ale oferuje również szersze pole widzenia przybliżonych fragmentów obrazu w formacie 16:9. Kamerę można pochylać w trybie ciągłym w płaszczyźnie pionowej (180°) i obracać w poziomie (360°), z prędkością wynoszącą od 0,05° do 450° na sekundę. Urządzenie obsługuje standard High Power over Ethernet (IEEE 802.3at), co znacząco upraszcza instalację, ponieważ ten sam kabel służy do obsługi zasilania, przesyłania materiału wideo i obsługi funkcji PTZ. Razem z kamerą dostarczane jest specjalne mocowanie High PoE.
Dzięki unikatowej funkcji wartownika „Advanced Gatekeeper” kamera może automatycznie ustawić się w konkretnym położeniu, aby sfilmować np. tablice rejestracyjne pojazdu lub twarz osoby po wykryciu ruchu w określonym obszarze, a następnie - po zdefiniowanym czasie - powrócić do pierwotnego położenia. Podłączenie dodatkowego kabla z wieloma złączami umożliwia dwukierunkowe przesyłanie dźwięku oraz jego detekcję. Oprócz tego, kamera wyposażona jest w cztery konfigurowalne wejścia/wyjścia, pozwalające na podłączanie urządzeń zewnętrznych, takich jak czujniki i przekaźniki. Wbudowane gniazdo na karty SD/SDHC umożliwia także lokalne przechowywanie nagrań.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej