Kabina do dezynfekcji polskiego startupu - rozwiązanie do budynków komercyjnych i użyteczności publicznej

2020-06-09 15:29
Kabina do dezynfekcji
Autor: Celius Kabina do dezynfekcji

Nawet 300 osób na godzinę może zdezynfekować specjalna kabina wprowadzona na rynek przez polski startup, firmę Celius. Automatyczna kabina do dezynfekcji to dobre rozwiązanie w dobie koronawirusa dla galerii handlowych, hoteli, szpitali, obiektów sportowych czy szkół.

Automatyczna kabina do dezynfekcji

Polski startup Celius zaprojektował 3 wersje kabin, w zależności od potrzeb firm i instytucji oraz nasilenia ruchu. Podobne rozwiązania są znane i stosowane już za granicą. Najbardziej zaawansowane urządzanie TDC 12 to kanał do dezynfekcji, ważący ponad 250 kg. Zanim rozpocznie się proces dezynfekcji kabina automatycznie skanuje twarz człowieka za pośrednictwem mikrofal, mierzy temperaturę, analizując obraz termiczny i ma możliwość zapisywania rysów twarzy badanej osoby. Jeśli człowiek ma wyraźnie podwyższoną temperaturę ciała, urządzenie uruchamia alarm dźwiękowy i informuje, za pomocą komendy głosowej, o podwyższonej temperaturze. Jeśli temperatura jest w normie, osoba badana przechodzi do części dezynfekującej urządzenia poprzez śluzę.

Kabina do dezynfekcji
Autor: Celius Startup Celius powstał w Lublinie. Rozpoczął działalność dzięki Platformie Startowej Unicorn Hub, która ma na celu wspieranie innowacyjnych pomysłów biznesowych, ze szczególnym uwzględnieniem branż takich, jak: IT / ICT, Medycyna / Zdrowie Publiczne, Smart City / Transport. Do tej pory Unicorn Hub wyinkubował 40 startupów z ponad 400 zgłoszonych pomysłów. Program został stworzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości

Dezynfekcja w kabinie do 10 sekund

Dezynfekcja trwa ok. 5-10 sekund. Szacuje się, że w ciągu godziny można odkazić nawet do 300 osób. Odkażana jest cała sylwetka, z podeszwami butów włącznie.

Pierwsza kabina rozpoczęła już testową pracę w hotelu Holiday INN w Józefowie koło Warszawy. Do dezynfekcji używany jest certyfikowany polski produkt firmy Bio ActiW w postaci suchej mgły, bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Badania potwierdzają jego szybkie i skuteczne działanie przeciwko wirusom, w tym COVID-19.

Najbardziej zaawansowana kabina kosztuje około 40 tys. zł, najtańsza ponad 20 tys. zł. Urządzenia można też wyleasingować, korzystając z oferty Societe Generale Equipment Finance (SG Equipment Leasing Polska).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej