IP w kamerach CCTV

2007-05-31 16:59

Technologia IP, umożliwia odtwarzanie obrazu m.in. przez przeglądarkę internetową. Dzięki trzem kanałom przesyłania danych, użytkownik ma również możliwość zdalnego odtwarzania obrazu na kieszonkowym urządzeniu typu PDA.

Bosch Systemy Zabezpieczeń wprowadził w tym roku obsługę sieci IP w kamerach serii DinionXF oraz Dinion. Urządzenia charakteryzujące się niewielkimi rozmiarami i nowoczesną stylistyką. Dedykowane są do zastosowań zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Dostępne w wersjach przekazujących obraz dualny i kolorowy, stanowią integralną część kompletnych sieciowych systemów telewizji przemysłowej (CCTV).
Obrazy z kamery można odtwarzać za pomocą przeglądarki internetowej, a także na monitorach analogowych, używając dekoderów. Urządzenia mogą być podłączone do już istniejącego analogowego systemu CCTV.
Kamery dzięki opcjom wykrywania ruchu, systemom zarządzania alarmami z natychmiastowym przekazem informacji wraz z datą i czasem, a także czujnikiem ruchu, dysponują szeregiem funkcji oszczędzających energię i czas pracy. Urządzenia rejestrują obraz o jakości DVD oraz wyposażone zostały w funkcję jednoczesnego przesyłania obrazu trzema strumieniami (2 x MPEG-4 oraz JPEG). Dzięki temu m.in. istnieje możliwość zdalnego odtwarzania obrazu na przykład na urządzeniu kieszonkowym typu PDA. Dinion IP mają również opcję Power-over-Ethernet (PoE), która za pomocą źródła zasilania bezprzewodowego (UPS), pozwala pracować nawet w czasie awarii prądu. Kamery wyposażone zostały również w funkcję SensUp, która wykorzystuje podczerwień do utrzymania kontrastu i wyraźnych kolorów, także przy złym oświetleniu w dzień i w nocy.

Dodatkowo sieciowa kamera DinionXF wyposażona została w funkcję XF-Dynamic, która poprzez wysoką czułość daje ostrzejszy i wyraźniejszy obraz z dokładnym odwzorowaniem kolorów. Przy słabym oświetleniu następuje automatyczne przełączenie kamery z trybu kolorowego na czarno-biały. Zwiększa się czułość poprzez oświetlanie w podczerwieni z jednoczesnym zachowaniem wyrazistości obrazu. Dzięki tzw. domyślnej migawce, kamera może zarejestrować wyraźne szczegóły obiektów poruszających się z dużą prędkością. Tego typu rozwiązanie jest niezawodne np. dla policji przy rozpoznawaniu na drogach numerów rejestracyjnych pojazdów. Funkcja "kompensacji tła" pozwala uzyskać wyraźny pierwszoplanowy obraz, nawet przy silnie oświetlonym tle, co sprawdza się w miejscach mocno nasłonecznionych takich jak oszklone tory kolejowe czy wejścia do galerii handlowych. Funkcja XF-Dynamic poprzez rejestracje wszystkich niezbędnych szczegółów obrazu: twarzy lub bagażu, może być wykorzystywana w miejscach, gdzie ruch pasażerów jest wyjątkowo duży, np. na lotnisku.

Kamery DinionXF i Dinion są przystosowane do pełnej integracji z rozwiązaniami i produktami firmy Bosch: systemem zarządzania obrazem VIDOS oraz sieciowym systemem cyfrowego zapisu i transmisji Dibon. Kamery uzupełniają gamę innych produktów, takich jak serwery wizyjne z rodziny VIP i VideoJet, system VIDOS oraz rejestrator wizyjny (NVR).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej