Nawierzchnia, która świeci. Kostka Polbruk Lumia

2017-01-03 12:41
nawierzchnia z kostki betonowej
Autor: Polbruk Luminescencyjna kostka betonowa jest równie trwała i wytrzymała, jak tradycyjna

Polbruk Lumia to betonowa kostka brukowa, która po zmroku emituje punktowo światła. Efekt ten uzyskono, dodając do kruszywa luminofory.

Polbruk Lumia to pierwsza na rynku kostka betonowa, która wykazuje zdolność luminescencji. W ciągu dnia wygląda jak tradycyjna nawierzchnia z kostki betonowej, natomiast po zmroku rozświetla się niebieskimi punkcikami. Ważne jest, że nawierzchnia nie potrzebuje dodatkowego źródła energii, jest w pełni samowystarczalna. Zdolność świecenia po zmroku wykazują luminofory, które w ciągu dnia pochłaniają energię, zaś nocą emitują ją w postaci światła.

Nawierzchnia wykończona tego typu kostką betonową staje się bezpieczniejsza dla użytkowników. Produkt może także porządkować przestrzeń, czytelnie oddzielać strefy dla ruchu samochodowego, rowerowego czy pieszego.

Wymiary kostki Lumii: 10 x 20 cm; grubość: 6 cm
Dostępne kolory: biały, stalowy, bazaltowy
Powierzchnia gładka, bez fazy

Technologię betonu z dodatkiem luminoforów wykorzystano już do wykończenia nawierzchni ścieżki rowerowej w okolicy Lidzbarka Warmińskiego - Świecąca ścieżka rowerowa

Kostka betonowa z luminoforami Polbruk Lumia
Autor: Polbruk Kostka betonowa z luminoforami Polbruk Lumia
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej