Ściska i rozpiera

2007-05-24 18:41

Ścisk szybki - to lekkie i proste w obsłudze urządzenie jest zalecane do prac przy łączeniu i montowaniu elementów z różnych materiałów. W porównaniu z oferowanymi na rynku narzędziami tego typu, jego ważną zaletą jest trzykrotnie szybszy przesuw szczęk ścisku oraz możliwość łączenia prowadnic.

Firma Stanley wprowadza na polski rynek nowe ściski. Są to narzędzia przeznaczone dla stolarzy, budowlańców, modelarzy, ramiarzy oraz majsterkowiczów. W grupie nowych produktów znajduje się uniwersalny ścisk szybki. Te lekkie i proste w obsłudze urządzenie jest zalecane do prac przy łączeniu i montowaniu elementów z różnych materiałów. W porównaniu z oferowanymi na rynku narzędziami tego typu, jego ważną zaletą jest trzykrotnie szybszy przesuw szczęk ścisku oraz możliwość łączenia prowadnic. Dzięki ruchomym szczękom, idealnie dopasowującym się do ściskanego materiału, sklejanie przy użyciu nowego narzędzia jest nie tylko szybkie, ale również bardzo precyzyjne. Ścisk uniwersalny może być z stosowany zarówno podczas remontu zniszczonych mebli, jak i w trakcie budowania nowych półek czy regałów. Może także pełnić funkcję rozpórki przy wielu pracach wykończeniowych, np. przy rozpieraniu futryny w czasie montowania drzwi.

 

Nowym profesjonalnym narzędziem proponowanym przez firmy jest ścisk stolarski typu F z blokadą. Ścisk typu F to powszechnie znane wszystkim stolarzom i konstruktorom tradycyjne narzędzie, które Stanley dodatkowo wyposażył w blokady ramion. Ten funkcjonalny mechanizm blokujący umożliwia stabilne ustawienie ramion w pożądanym położeniu. Ścisk może być stosowany przy pracach stolarskich, ślusarskich i montażowych, jak również przy wszystkich innych, podczas których zachodzi konieczność czasowego unieruchomienia lub dociśnięcia do siebie przedmiotów, np.: podczas układania desek lub paneli podłogowych. Narzędzie to może pracować nie tylko jako ścisk, ale również jako rozpórka. Znajdzie zastosowanie zarówno przy pracach z surowymi materiałami, jak też tam, gdzie mamy do czynienia z delikatnymi powierzchniami, podatnymi na uszkodzenia. We wszystkich ściskach typu F zastosowano dodatkowe gumowe osłony na szczęki, które idealnie dopasowują się do ściskanych powierzchni, nie uszkadzając ich. Masywna i sztywna konstrukcja narzędzia pozwala natomiast na uzyskanie dużej siły ściskającej.

Unikalnym narzędziem w grupie ścisków Stanley'a jest ścisk taśmowy, znajdujący zastosowanie przy samodzielnym wykonywaniu: ram do obrazów i zdjęć, drewnianych skrzynek i pudełek oraz wszystkich innych przedmiotów o nieregularnych kształtach. Prace te można wykonywać dzięki oryginalnemu rozwiązaniu - kilkumetrowej taśmie ściskającej, wyposażonej w cztery ruchome szczęki i silny mechanizm zaciskowy. Ściśnięte taśmą elementy można równo i dokładnie łączyć bez obawy, że poszczególne części się wymkną lub rozsuną.
W gamie nowych produktów firmy znajdują się również: ścisk stolarski szczękowy (o dużej powierzchni przylegania szczęk do ściskanego materiału) ścisk typu C (z zaawansowaną konstrukcyjnie ramą, odporną na skręcenia i wygięcia), metalowy ścisk sprężynowy (z podkładkami z tworzywa na szczękach i rączkach, zapobiegającymi ślizganiu i uszkodzeniom) oraz ściski kątowe (do łączenia elementów pod kątem 90 stopni). Nowością wartą zauważenia jest także wprowadzenie na rynek podstawowej gamy imadeł (ślusarskich oraz maszynowych wiertarskich).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej