Innowacyjny montaż w płytach gipsowo-kartonowych. Nowy kołek montażowy DUOBlade

2020-01-20 14:32 Materiał sponsorowany
montaż płyt g-k
Autor: fischer Innowacyjny kołek montażowy DUOBlade występuje w jednym rozmiarze, do którego można dopasować różne rodzaje wkrętów: do drewna, blach, płyt, a także tych z zakończonych haczykiem, oczkiem itp.

Płyty gipsowo-kartonowe to popularny materiał wykończeniowy ścian w obiektach mieszkaniowych, biurowych czy przemysłowych. Płyty g-k dobrze radzą sobie z różnego rodzaju obciążeniami. Można montować na nich m.in. półki, lustra, ale także cięższe elementy wyposażenia, np. szafki kuchenne czy sanitariaty.

Bezpieczny montaż w płycie g-k, która ma tendencję do kruszenia, to wyzwanie, któremu można sprostać – wystarczy przemyślane rozmieszczenie mocowanych elementów i dobór właściwych kołków.

Jakie rozwiązania wybrać, aby pracować z płytą g-k pewnie i bezpiecznie?

Płyty g-k dają szerokie możliwości konstrukcyjne, jednak podstawą solidnej i dobrze wykonanej pracy jest odpowiednio dobrane mocowanie. Przy montażu półek, barierek czy kuchennych szafek, sprawdzą się uniwersalne rozwiązania, które dopasowane są do podłoża, gwarantując tym samym niezawodność i bezpieczeństwo montażu.

– Do podstawowych prac montażowych, do których zaliczyć można wieszanie obrazów, karniszy czy szafek warto wybrać skuteczne, ale nieskomplikowane mocowania uniwersalne. Spośród rozwiązań dostępnych na rynku odpowiednia będzie np. linia mocowań DUO, w skład której wchodzi DUOPower, DUOTec i nowość – dybel DUOBlade. To dwukomponentowe kołki wysokiej jakości, które sprawdzają się podczas pracy nawet z wymagającym podłożem. Zostały zaprojektowane tak, by zapewnić precyzję i stabilność montażu. Co więcej, do zakotwienia nie są potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia – kołek osadzony w płycie przy pomocy wiertarki lub zwykłego wkrętaka aktywuje się samodzielnie. Zarówno dla wykonawcy, jak i inwestora czas to pieniądz. Przy użyciu kołków uniwersalnych czy gotowych kompletów do zamontowania np. ceramiki sanitarnej remont przebiega znacznie szybciej – mówi Kamil Burkacki, dyrektor ds. technicznych fischer Polska.

Fischer kołek DUOBlade
Autor: fischer Wyposażony w ostrą końcówkę kołek DUOBlade precyzyjnie wcina się w płytę bez ryzyka jej uszkodzenia

Samowiercący kołek ułatwi mocowanie w płytach g-k

Mocowanie lekkich przedmiotów w płytach budowlanych od teraz jest jeszcze łatwiejsze. A to za sprawą specjalistycznego kołka fischer z linii DUO. Znakiem rozpoznawczym nowego DUOBlade jest samowiercąca, ostra metalowa końcówka z trzema skutecznymi ostrzami tnącymi. Tytułowe ostrze (ang. blade) przyspiesza i upraszcza instalację, zapobiegając odchyleniu kołka. Umożliwia czysty i skuteczny montaż, podczas którego struktura płyty pozostaje nienaruszona.

Środkowe ostrze służy jako punkt centrujący i pozwala na precyzyjne ustawienie kołka dla dodatkowego bezpieczeństwa. Boczne wypustki zapobiegają kręceniu się kołka podczas montażu, a dodatkowa strefa rozporowa zwiększa nośność.

Szary korpus DUOBlade z nylonu rozpiera się na odpowiednim poziomie płyt pojedynczych i podwójnych. Czerwony element z polietylenu wzmacnia i blokuje rozszerzającą się funkcję kołka, gwarantując większą stabilność. Gniazdo PZ 2 to ten sam bit do kołka i wkręta, co znacznie ułatwia instalację, ponieważ kołek i wybrany wkręt są mocowane przy użyciu tego samego wiertła, co na zmianie narzędzi.

Mocowanie płyt g-k
Autor: fischer Za pomocą uniwersalnego dybla bez trudu zamocujemy większość lekkich obciążeń w mieszkaniu. Bezpiecznie mogą na tym mocowaniu zawisnąć karnisze, lustra czy żaluzje

– Montaż z wykorzystaniem DUOBlade przebiega łatwiej, precyzyjniej i szybciej. Wystarczy przyłożyć kołek do podłoża i rozpocząć instalację wybranym narzędziem. Nieprzypadkowa długość nowego kołka zapobiega wyłamaniu się mocowania z podłoża podwójnych płyt. Odporna na ciepło końcówka nie stopi się podczas wiercenia w deskach z podwójnej płyty gipsowej, nawet w wysokich temperaturach. Wysoki moment obrotowy podczas instalacji oznacza komfort pracy oraz krótszy czas montażu – zauważa Kamil Burkacki.

Mocowania uniwersalne, takie jak DUOBlade, bez trudu utrzymają większość niedużych obciążeń w mieszkaniu, jak karnisze, żaluzje, lustra, lekkie lampy na panelach ściennych lub sufitowych czy czujniki dymu i zapewnią bezpieczeństwo ich użytkownikom. Tego rodzaju kołki umożliwiają szybki i łatwy montaż w płytach gipsowo-kartonowych, płytach pilśniowych i lekkiej płycie cementowej, współpracując z wkrętami tradycyjnymi, hakami i śrubami oczkowymi.

Dobór mocowania a rodzaj podłoża

Choć mocowania różnią się budową i przeznaczeniem, łączy je jedna rzecz: ich podstawową funkcją jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom podczas codziennych sytuacji. Innowacyjne kołki to połowa sukcesu – należy pamiętać, że każdy, nawet najlepszy produkt uniesie tyle, na ile pozwoli mu jakość podłoża. Płyty gipsowo-kartonowe to kruche podłoże, dlatego prace montażowe trzeba przeprowadzać z zachowaniem należytej ostrożności. Szukając pewnych mocowań, decydujmy się na te przeznaczone do wysokich obciążeń, które nie naruszą struktury materiału płytowego.

Zobacz, jakie ma zalety i jak działa kołek DUOBlade

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej