Badanie nośności podłoża płytą dynamiczną
Płyta dynamiczna TERRATEST 3000 GPS to nowoczesny miernik do określenia dynamicznego modułu odkształcenia podłoża w badaniach geotechnicznych.
Płyta dynamiczna o nazwie TERRATEST 3000 — znana również jako lekka płyta obciążana dynamicznie — przeznaczona jest do wykonywania próby dopuszczalnego nacisku płyty według niemieckiej Instrukcji Badania TP BF-StB część 8.3 do wyznaczenia dynamicznego modułu odkształcenia (wartość Evd) podłoża gruntowego i skalnego w budownictwie drogowym. Ten nowoczesny miernik wyposażono w narzędzia gwarantujące szybkie, wygodne i precyzyjne wyznaczenie danych pomiarowych w budownictwie szlaków i linii komunikacyjnych. Posiada on:
Prosta obsługa
Podczas prac konstrukcyjnych zwrócono szczególną uwagę na to, aby poprzez wewnętrzną kontrolę wiarygodności miernika automatycznie wykluczyć błędne pomiary. Prawidłowe obsługiwanie przyrządu oraz wykonywanie precyzyjnych pomiarów jest możliwe nawet dla niefachowca - wystarczy krótkie wprowadzenie.
Wynik wykonananego pomiaru może zostać natychmiast wydrukowany na zintegrowanej minidrukarce oraz zapamiętany na chipkarcie (względnie automatycznie w wewnętrznej pamięci) do późniejszego wydruku na sprzęcie biurowym.
Podświetlony wyświetlacz graficzny ma przyjazne dla użytkownika prowadzenie przez aplikacje i umożliwia pracę również w przy słabym oświetleniu.
Co w zestawie?
Podstawowy TERRATEST 3000 składa się z:
- urządzenia obciążeniowego 10 kg z ergonomicznym pierścieniem chwytaka;
- płyty obciążającej o średnicy 300 mm;
- komputera pomiarowego z systemem GPS, z wewnętrzną kontrolą wiarygodności i kompensacją wyników pomiarów, wewnętrzną pamięcią dla maksymalnie 2000 pomiarów, podświetlonym wyświetlaczem do przedstawiania krzywych, termodrukarką z rolką papieru, czytnikiem chipkarty, zintegrowanym akumulatorem, zewnętrznymi przyciskami sterującymi, dużą szybą wziernikową do pracy w złych warunkach pogodowych;
- kabla łączącego komputer pomiarowy z płytą obciążającą z wysokowartościowymi wtyczkami LEMO,
- oprogramowania „TERRAControl“ z analizą statystyczną zgodnie z niemiecką Instrukcją Badań TP BF-StB część B 8.3 oraz opcjonalnie z podłączeniem do GoogleC-Maps;
- chipkarty do zapisu około 250 pomiarów;
- zewnętrznego czytnika chipkarty ze złączem USB;
- ładowarki 230 Volt;
- kabla samochodowego 12 V/DC;
- urzędowego protokołu kalibracji firmy MPA Kalibrierdienst GmbH Berlin;
- instrukcji obsługi oraz czapki baseballowej „TERRAControl“.
Oprócz zgłoszonego do opatentowania „Systemu GPS z interfejsem Google®-Maps“ TERRATEST 3000 wyposażono także w inne innowacyjne rozwiązania:
- ergonomiczny, sześciokątny pierścień chwytaka z fazowanymi krawędziami dla wygodniejszej obsługi,
- zagięte uchwyty nośne do łatwiejszego manipulowania płytą obciążeniową na placu budowy,
- wkręcony na stałe uchwyt zabezpieczający z wbudowaną poziomnicą.