Wiatrak jak metalowy kwiat - projekt Tonkina Liu - GALERIA!

2010-04-15 10:26
Wiatrak Future Flower
Autor: Anna Liu| Fritz Fitton| Mike Tonkin Wiatrak Future Flower, projekt Tonkin Liu

Projektant Tonkin Liu nazwał swój wiatrak Future Flower, czyli Kwiat Przyszłości. 14-metrowa stalowa konstrukcja wiatraku powstała w 2007 roku w ramach konkursu na rewitalizację terenów poprzemysłowych w Cheshire w Anglii.

Projekt wiatraka został sfinansowany przez angielską North West Development Agency, odpowiadającą za rewitalizację wybrzeża Southern Widnes, Cheshire, w Anglii. Inspiracją dla projektanta było właśnie to miejsce - wybrzeże River Mersey - gdzie przemysł ( mieści sie tu czynna elektrownia) zderza się z przyrodą. 

Przeczytaj koniecznie: Najwyższe wiatraki w Polsce

Precyzyjna konstrukcja inżynierska ma w podstawie trójkąty i pięciokąty, a płatki to 120 perforowanych i galwanizowanych blach stalowych. Średnica - 4,5 m. Dodatkowo w środku umieszczono oświetlenie LED, zasilane trzema miniturbinami. Podczas wietrznej pogody wiatrak oświetlony jest czerwonym światłem LED, podczas pogody bezwietrznej w stalowych płatkach odbija się słońce i niebo.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej