Tymczasowe kładki dla pieszych w systemie FW

2016-05-05 16:00
system rusztowania FW
Autor: Layher System tymczasowych rusztowań FW

Firma Layher opracowała system FW z dwukrotnie zmniejszonym ciężarem dźwigara mostowego. Dzięki odciążeniu konstrukcji, zdecydowanie łatwiej ustawić rodzaj rusztowania w trudnych warunkach terenowych, bez konieczności zastosowania sprzętu ciężkiego.

Przy budowie tymczasowych rusztowań, np. kładek dla pieszych liczy się bezpieczeństwo konstrukcji, trwałość, ale także szybki i łatwy montaż. Wymogi te są szczególnie ważne w sytuacjach kryzysowych, np. w przypadku podtopienia czy powodzi.
Inżynierowie z firmy Layher zaprojektowali nowoczesny dźwigar mostowy FW, który łączy niewielki ciężar, uniwersalność systemu Allround oraz dużą nośność dotychczasowej kratownicy.

Kładki dla pieszych wykonane w systemie FW to konstrukcje, które można modyfikować w zależności od zaistniałych potrzeb. Połączenie tradycyjnych elementów, m.in. podpór, pomostów, ze specjalnie zaprojektowanym dźwigarem kładkowym pozwala na uzyskanie przejścia do 18 m rozpiętości – bez konieczności stosowania podpór pośrednich. Dodatkową zaletą tego systemu jest pełna zgodność z rusztowaniem Allround – zaś elementy systemu FW to jedynie trzy dodatkowe elementy, z których najcięższy waży około 17 kg. Mimo że poszczególne części są znacznie lżejsze, konstrukcja nadal wykazuje dużą sztywność. Zgodność osiowa i wymiarowa elementów dźwigara z systemem Allround pozwala na całkowite przekazanie obciążenia na konstrukcję wsporczą.
Elementy dodatkowe – czyli słup z elementami montażowymi do stężeń, stężenie skręcane oraz rygiel są w pełni dopasowane do siatki konstrukcyjnej systemu Allround. Połączenie ich z wygodnymi schodami podestowymi daje konstrukcję umożliwiającą bezpieczne przejście nad przeszkodami, jak rzeka, droga wyłączona z ruchu pieszego, czy remontowane tory kolejowe. System FW to nie tylko lekkie kładki piesze – to również możliwość wykonania przekrycia dachowego rozpiętości do 72 m, bez stosowania podpór pośrednich.

konstrukcja kładki pieszej
Autor: Layher System FW
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej