Tymczasowe kładki dla pieszych w systemie FW

2016-05-05 16:00
system rusztowania FW
Autor: Layher System tymczasowych rusztowań FW

Firma Layher opracowała system FW z dwukrotnie zmniejszonym ciężarem dźwigara mostowego. Dzięki odciążeniu konstrukcji, zdecydowanie łatwiej ustawić rodzaj rusztowania w trudnych warunkach terenowych, bez konieczności zastosowania sprzętu ciężkiego.

Przy budowie tymczasowych rusztowań, np. kładek dla pieszych liczy się bezpieczeństwo konstrukcji, trwałość, ale także szybki i łatwy montaż. Wymogi te są szczególnie ważne w sytuacjach kryzysowych, np. w przypadku podtopienia czy powodzi.
Inżynierowie z firmy Layher zaprojektowali nowoczesny dźwigar mostowy FW, który łączy niewielki ciężar, uniwersalność systemu Allround oraz dużą nośność dotychczasowej kratownicy.

Kładki dla pieszych wykonane w systemie FW to konstrukcje, które można modyfikować w zależności od zaistniałych potrzeb. Połączenie tradycyjnych elementów, m.in. podpór, pomostów, ze specjalnie zaprojektowanym dźwigarem kładkowym pozwala na uzyskanie przejścia do 18 m rozpiętości – bez konieczności stosowania podpór pośrednich. Dodatkową zaletą tego systemu jest pełna zgodność z rusztowaniem Allround – zaś elementy systemu FW to jedynie trzy dodatkowe elementy, z których najcięższy waży około 17 kg. Mimo że poszczególne części są znacznie lżejsze, konstrukcja nadal wykazuje dużą sztywność. Zgodność osiowa i wymiarowa elementów dźwigara z systemem Allround pozwala na całkowite przekazanie obciążenia na konstrukcję wsporczą.
Elementy dodatkowe – czyli słup z elementami montażowymi do stężeń, stężenie skręcane oraz rygiel są w pełni dopasowane do siatki konstrukcyjnej systemu Allround. Połączenie ich z wygodnymi schodami podestowymi daje konstrukcję umożliwiającą bezpieczne przejście nad przeszkodami, jak rzeka, droga wyłączona z ruchu pieszego, czy remontowane tory kolejowe. System FW to nie tylko lekkie kładki piesze – to również możliwość wykonania przekrycia dachowego rozpiętości do 72 m, bez stosowania podpór pośrednich.

konstrukcja kładki pieszej
Autor: Layher System FW
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej