Trzeci dzień budowy energooszczędnego przedszkola z prefabrykatów

2013-11-28 13:41
Budowa - prefabrykaty
Autor: MultiComfort Energooszczędne przedszkole z prefabrykatów - finał trzeciego dnia prac budowlanych

Zapraszamy do Siemianowic Śląskich na kolejny dzień budowy energooszczędnego przedszkola, wznoszonego w technologii prefabrykowanej. Budowa przeniosła się już na piętro budynku. Dziennik budowy - dzień trzeci.

Trzeci dzień budowy siemianowickiego przedszkola rozpoczęto od instalacji rusztowania. Wszystkie prace budowlane odbywały się na drugiej kondygnacji budynku. Dźwig transportował kolejne ściany zewnętrzne piętra i ustawiał je dokładnie w miejscach montażu. Poszczególne ściany były przytwierdzane do stropu za pomocą kątowników i wkrętów o średnicy 8 mm i długości 90 mm, przeznaczonych specjanie do drewna. Śruby wkręcane były przez folię paroizolacyjną ścian w podwalinę ściany (belkę poziomą) i poprzez płytę MFP w belki stropowe. Wszystkie kątowniki były dodatkowo wzmacniane przetłoczeniami.
Widoczna na zdjęciach niebieska folia, to paroizolacja wystająca (ok. 50 cm) spod płyt gipsowo-włóknowych, z każdej strony ściany - folia ta (z dolnej części ściany) wywinięta jest na strop. W póżniejszym etapie prac budowlanych będzie ona klejona z folią wiatroizolacyjną stropu, tworząc szczelną izolację powietrzną strefy między kondygnacjami. Ściany piętra łączono ze sobą podobnie jak ściany parteru.

Montaż ścian tej kondygnacji trwał do późnego wieczora - nie udało się zakotwiczyć wszystkich ścian.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej