Trzeci dzień budowy energooszczędnego przedszkola z prefabrykatów

2013-11-28 13:41
Budowa - prefabrykaty
Autor: MultiComfort Energooszczędne przedszkole z prefabrykatów - finał trzeciego dnia prac budowlanych

Zapraszamy do Siemianowic Śląskich na kolejny dzień budowy energooszczędnego przedszkola, wznoszonego w technologii prefabrykowanej. Budowa przeniosła się już na piętro budynku. Dziennik budowy - dzień trzeci.

Trzeci dzień budowy siemianowickiego przedszkola rozpoczęto od instalacji rusztowania. Wszystkie prace budowlane odbywały się na drugiej kondygnacji budynku. Dźwig transportował kolejne ściany zewnętrzne piętra i ustawiał je dokładnie w miejscach montażu. Poszczególne ściany były przytwierdzane do stropu za pomocą kątowników i wkrętów o średnicy 8 mm i długości 90 mm, przeznaczonych specjanie do drewna. Śruby wkręcane były przez folię paroizolacyjną ścian w podwalinę ściany (belkę poziomą) i poprzez płytę MFP w belki stropowe. Wszystkie kątowniki były dodatkowo wzmacniane przetłoczeniami.
Widoczna na zdjęciach niebieska folia, to paroizolacja wystająca (ok. 50 cm) spod płyt gipsowo-włóknowych, z każdej strony ściany - folia ta (z dolnej części ściany) wywinięta jest na strop. W póżniejszym etapie prac budowlanych będzie ona klejona z folią wiatroizolacyjną stropu, tworząc szczelną izolację powietrzną strefy między kondygnacjami. Ściany piętra łączono ze sobą podobnie jak ściany parteru.

Montaż ścian tej kondygnacji trwał do późnego wieczora - nie udało się zakotwiczyć wszystkich ścian.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej