Systemy szklanych ścian działowych

2015-07-03 12:13
szklana zabudowa biura
Autor: ALUPROF Aranżacja biura w systemie MB-EXPO MOBILE

Aluprof oferuje różnego typu systemy szklanych ścian wewnętrznych, umożliwiające podział funkcjonalny wnętrz. Systemy szklanych ścian działowych przeznaczone są do aranżacji pomieszczeń biurowców, budynków użyteczności publicznych, czy galerii handlowych.

System szklanych ścian działowych MB-45 OFFICE

To lekkie, ale wytrzymałe konstrukcje, w których elementem nośnym może być szyba hartowana. Produkt daje możliwość tworzenia działowych ścian stałych, wyposażonych w wyraźnie zaznaczone drzwi rozwierane lub wahadłowe. W razie konieczności zmiany aranżacji wnętrza system ścian można łatwo zdemontować i zainstalować poniownie, np. pod innym kątem.

szklana ściana działowa
Autor: ALUPROF Przestrzeń biurowa z zabudową w systemie MB-45 OFFICE

System szklanych ścian wewnętrznych MB-80 OFFICE

To system szklanych ścian działowych do przestrzeni, które wymagają wiekszej izolacji akustycznej. System tworzą ścianki dwuszybowe, w których można zastosować wypełnienie z płyt meblowych bądź g-k. Głębokość i konstrukcja systemu pozwala na umieszczenie pomiędzy szybami żaluzji, co dodatkowo umożliwia izolację pomieszczeń. Ponadto rozwiązanie daje możliwość prowadzenie instalacji wewnątrz ściany, montaż gniazdek elektrycznych oraz połączenia ze ścianą g-k grubości 75 mm. Kąt załamania ściany w tym systemie może wynosić od 90 do 180º - pozwala to na kształtowanie zabudowy w dowolny sposób do maksymalnej wysokości 5,5 metra.

system szklanych ścian
Autor: ALUPROF Aranżacja biura w systemie zabudowy MB-80 OFFICE

Beszprosowy system ścian działowych MB-78EI

To system szklanych ścian wewnętrznych przeciwpożarowych. Pozwala na budowę przegród wewnętrznych bez widocznych pionowych profili oddzielających poszczególne moduły ścianki i wyróżnia się bardzo dobrą odpornością ogniową. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wypełnienia w postaci ogniochronnego materiału pęczniejącego oraz niepalnego silikonu w szczelinie pomiędzy taflami szkła, która wynosi tylko 4 mm. System umożliwia projektowanie przegród o wysokości do 3,6 m i szerokość do 1,8 m.

szklane ściany działowe bezszprosowe
Autor: ALUPROF Bezszprosowy system ścian działowych MB-78EI

Systemy ścian MB-EXPO i MB-EXPO MOBILE ze szklanymi drzwiami

Elementem nośnym w konstrukcji tych systemów jest szyba hartowana, mocowana w profilach zaciskowych. Pierwszy system umożliwia wznoszenie ścian do wysokości 4 m i szerokości skrzydeł drzwi 140 cm. W przypadku drugiego rozwiązania maksymalna wysokość paneli drzwiowych może wynieść również 4 m, natomiast szerokość do półtora metra. W ramach obu rozwiązań istnieje możliwość użycia szyb hartowanych grubości 8, 10 i 12 mm. Dodatkowo MB-EXPO pozwala na wykończenia powierzchni aluminiowych profili dekoracyjnych z obu stron zabudowy (tzw. dwukolor). Systemy dają również możliwość łatwej reorganizacji pomieszczeń i podziału powierzchni wnętrza w nowy sposób. W efekcie możliwe będzie wykonanie konstrukcji ścianek stałych, całoszklanych drzwi rozwieranych i wahadłowych, jak również segmenty drzwi parkowanych i składanych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej