System SOLBET Perfekt - harmonia w każdym calu

2009-02-06 11:15
Ściana jednowarstwowa
Autor: SOLBET Sp. z o.o. Ściana jednowarstwowa

System SOLBET Perfekt - nowe koncepcyjne podejście do budowania.

Budowanie to skomplikowany proces. Każdy chce tak dobrać materiały oraz poszczególne elementy, by ten proces maksymalnie uprościć, a w efekcie uzyskać atrakcyjny architektonicznie, trwały i energooszczędny budynek.
W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie opracowano System SOLBET Perfekt. Ta nowa systemowa koncepcja opiera się na powiązaniu elementów murowych z chemią budowlaną.  Parametry oraz cechy wszystkich tych produktów są starannie dobrane i dopasowane do siebie. Tak szerokie i koncepcyjne podejście ma na celu ułatwienie pracy, a także podniesienie standardów budowanych obiektów.

System SOLBET Perfekt
Autor: SOLBET Sp. z o.o. System SOLBET Perfekt

System SOLBET Perfekt tworzą:

 • Bloczki SOLBET IDEAL – bloczki dedykowane do budowy ścian zewnętrznych jednowarstwowych
 • Bloczki Solbet OPTIMAL – bloczki do budowy ścian warstwowych, wewnętrznych nośnych i działowych
 • Nadproża zbrojone z betonu komórkowego
 • Płytki
 • Kształtki U
 • Zaprawy (cienkowarstwowa i zwykła)
 • Tynki (mineralne, cementowo-wapienne i modyfikowane)
 • Zaprawy klejowe do systemów dociepleń
 • Kleje do płytek ceramicznych i terakoty
 • Podkład betonowy
 • Emulsje gruntujące
 • Narzędzia ręczne do murowania
 • Elementy uzupełniające do konstrukcji ścian

System SOLBET Perfekt w ścianie jednowarstwowej

Ściana jednowarstwowa jest prosta w wykonaniu. Muruje się jedną warstwę a na nią nakłada się z obu stron warstwę tynku. Wszystko bez dodatkowych etapów budowy i praktycznie bez przerw technologicznych. W przypadku wykonywania ściany jednowarstwowej warunkiem powodzenia jest użycie pełnego systemu - zarówno elementów murowych, jak i chemii budowlanej.
Do wykończenia ścian przeznaczona jest rodzina tynków mineralnych, dedykowanych mineralnemu podłożu, jakim jest beton komórkowy SOLBET. Tynki te  dobrze chronią podłoże, są paroprzepuszczalne a więc znakomicie współpracują z paroprzepuszczalną warstwą ściany z bloczków SOLBET Ideal. Ponadto są trwałe i długo zachowują estetyczny wygląd. Nadają się do malowania farbami mineralnymi, mogą też być barwione w masie.

System SOLBET Perfekt w ścianie warstwowej

System SOLBET daje również możliwość wykonania ścian z dodatkową izolacją termiczną. Do tego typu konstrukcji dedykowane są bloczki SOLBET Optimal, natomiast izolację termiczną budynku wykonuje się ze styropianu lub wełny mineralnej.
Dokładność wykonania bloczków linii Optimal jest bardzo duża i umożliwia murowanie na cienką spoinę, łatwiejsze niż na zwykłą zaprawę, dzięki czemu również mniej wilgoci jest wprowadzane do budynku. Dopuszczalne jest także zastosowanie zwykłej zaprawy SOLBET. Parametry wiążące i wytrzymałościowe zaprawy w murze są dopasowane parametrami do elementów murowych SOLBET.
Ściana warstwowa wymaga wykonania i zamocowania izolacji termicznej. Konieczne jest też użycie mechanicznych łączników w postaci kołków mocujących.
Pozostałe wykończenie powierzchni można wykonać za pomocą tynków SOLBET, które nadają się do malowania farbami mineralnymi i mogą być też barwione w masie.

Ściana wielowarstwowa
Autor: SOLBET Sp. z o.o. Ściana wielowarstwowa

Zastosowanie produktów systemu SOLBET Perfekt do innych części budynku

Produkty chemii budowlanej SOLBET stosuje się nie tylko w połączeniu z elementami murowymi SOLBET. Można wykorzystać je w połączeniu z innymi podłożami i w innych elementach budynku, np. zaprawę zwykłą można zastosować do murowania bloczków betonowych ścian fundamentowych.

Prace wykończeniowe

Oprócz tynkowania, stosuje się wykończenie ścian za pomocą glazury. Do tego rodzaju prac dedykowane są zaprawy klejowe SOLBET Gabit W i Gabit Super. Na precyzyjnie wykonane ściany z elementów murowych SOLBET przykleja się bezpośrednio płytki. Jedynie należy zagruntować ścianę w miejscu przyklejania płytek. Płytki przykleja się łatwo, równo i na cienką warstwę kleju.

Wykonanie posadzki

Do systemu należy również betonowy podkład posadzkowy. Jest to produkt uzupełniający i znajduje zastosowanie w połączeniu z zaprawami klejącymi do glazury i terakoty.

Pełna systemowa oferta perfekcyjnie dopasowanych produktów na pewno nie tylko ułatwi inwestorom wybór materiałów, usprawni projektowanie, ale także uprości wykonawstwo. To również gwarancja bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników procesu budowy: inwestorów, projektantów i wykonawców.

System SOLBET Perfekt – by budowało się lepiej.

Więcej informacji o Systemie SOLBET Perfekt na stronie www.solbetperfekt.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej