Stadion Narodowy na EURO 2012: profile ze stali nierdzewnej

2011-06-06 10:20
Ochrona narożników przez profile ze stali nierdzewnej: Stadion Narodowy
Autor: Schlüter Systems

Pofile ze stali nierdzewnej (37/37 mm ) zostały zastosowane w szatniach Stadionu Narodowego (EURO 2012), które wyłożono płytkami ceramicznymi. Firma dostarczyła około 100 m bieżących, materiału. Profile stalowe Schlüter®-ECK-E przeznaczone zostały jako wzmocnienie zewnętrznych narożników okładzin ściennych z płytek ceramicznych.

Zastosowanie i funkcje: profile stalowe (stal nierdzewna)

Powierzchnia zewnętrzna profilu Schlüter®-ECK-E tworzy symetrycznie zaokrągloną krawędź narożną okładziny z płytek ceramicznych. Oprócz funkcji ochronnej przed mechanicznymi uszkodzeniami otrzymuje się dokładne i dekoracyjne wykończenie narożnika ściany. Profile stalowe są szczególnie zalecane do zastosowania w obszarach gdzie higiena odgrywa dużą rolę i w których oprócz estetycznego wyglądu kładzie się duży nacisk na utrzymanie czystości, np. w szpitalach, kuchniach przemysłowych, pomieszczeniach sanitarnych, umywalniach i w przemyśle spożywczym.
Profile stalowe, narożne Schlüter®-ECK-E stosować można z profilem wklęsłym Schlüter®-DILEX-EHK ze stali nierdzewnej jako narożnik wewnętrzny ściany i przy połączeniu podłogi ze ścianą z profilem Schlüter®-DILEX-EHKS.

Materiał: profile ze stali stopowej

Profile stalowe Schlüter®-ECK-E wykonane są ze stali stopowej 1.4301 (V2A) lub stali stopowej 1.4404 (V4A), formowanej w procesie walcowania na zimno ze zwojów blachy, w obszarze ramienia mocującego mają one trapezoidalną perforację. Powierzchnie licowe profilii pokryte są folią ochronną.

Ochrona narożników przez profile ze stali nierdzewnej: Stadion Narodowy
Autor: Schlüter Systems

Właściwości materiału i zakres zastosowania

Możliwość stosowania profilii powinna być dostosowana do rodzaju oczekiwanych chemicznych lub mechanicznych obciążeń. Poniżej kilka ogólnych wskazówek.
Profile stalowe Schlüter®- ECK-E odporne są na wysokie obciążenia mechaniczne i nadają się szczególnie do stosowania w obszarach, w których wymagana jest odporność na chemikalia i kwasy, np. w przemyśle spożywczym, w browarach, mleczarniach, kuchniach przemysłowych i szpitalach, jak również w budownictwie indywidualnym. W przypadku występowania silniejszych oddziaływań, np. w pływalniach (z wodą słodką) zalecane jest stosowanie stali stopowej V4A. Należy pamiętać, że stal nierdzewna nie jest odporna na wszystkie chemiczne oddziaływania, np. kwasu solnego lub fluorowodorowego lub pewnych roztworów soli lub chloru. Dlatego też przed zastosowaniem należy wyjaśnić oczekiwane obciążenia. W zależności od spodziewanych oddziaływań chemicznych można wybierać pomiędzy stopami 1.4301 lub 1.4404. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej