Ściany do domów pasywnych. Panele z płyt magnezowych do budowy domów pasywnych

2013-02-04 11:19
płyta magnezowa
Autor: LS Tech Homes

Budowę paneli z płyt magnezowych MgO green można porównać do budowy dwuteownika, gdzie okładziny zewnętrzne pełnią funkcję stopek, a rdzeń - środnika. Na BUDMIE 2013 firma LS Tech Homes prezentowała ścianę z paneli do domów pasywnych o współczynniku 0,08 W/(m2K)

Panele z płyt magnezowych mają zastosowanie jako materiał konstrukcyjny do budowy ścian, stropów oraz do montażu połaci dachowych. Panele MgO green sprawdzą się zarówno w budownictwie jednorodzinnym (chociaż ze względu na cenę może w Polsce będą mniej popularnym rozwiązaniem), wielorodzinnym, użyteczności publicznej, czy budynki gospodarcze.

Panel MgO green składa się z trzech części: dwóch warstw zewnętrznych, okładzin oraz rdzenia - warstwy styropianu EPS 100. Styropian łączony z okładzinami ciśnieniowo w prasie za pomocą jednokomponentowego kleju na bazie poliuretanu. Okładzinami mogą być: dwustronnie płyty magnezowe, dwustronnie płyty drewnopochodne OSB-3 oraz kombinacja płyty magnezowej i płyty drwnopochodnej.

Płyty magnezowe, tj. rdzeń z tlenku magnezu otoczony: siatką z włókna szklanego, lub warstwą magnezowo-cementową, lub włóknem celulozowym z dodatkiem pochodnych związków magnezowych.

Płyty magnezowe są sklasyfikowane jako niepalne A2-S1,d0.  Panele z płyt magnezowych mają dużą wytrzymałość na ściskanie powyżej 14 ton. Ściana wykonana z paneli z płyt magnezowych nie ma mostków termicznych. Deklarowana nośność panelu z płyt magnezowych swobodnie podpartego to 20 kN (8 kN/m2). Współczynnik przenikalności cieplnej w granicach 0,2-0,24 (W/m2K). Ścianę do domów pasywnych o współczynniku U=0,08 W/(m2K) zaprezentowaną na BUDMIE 2013 wykonano z płyt magnezowych - panel MgO green PASSIVE.

Płyty magnezowe zostały zastosowane na wszystkich stadionach olimpijskich podczas olimpiady w Pekinie. W Stanach Zjednoczonych po atakach terrorystycznych płytę magnezową stosuje się w konstrukcji aby efektywniej chronić stalowy szkielet budynków przed ogniem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej