Pustaki Porotherm 25 Light: odchudzona wersja Porotherm 25 P+W

2010-10-27 9:53
Pustaki Porotherm 25 Light: odchudzona wersja Porotherm 25 P+W
Autor: Wienerberger Pustak firmy Wienerberger - Porotherm 25 Light charakteryzuje się specjalnie zaprojektowanym układm drążeń oraz większą porowatością.

Pustak firmy Wienerberger o nazwie Porotherm 25 Light ma specjalnie zaprojektowany układ drążeń. Ponadto charakteryzuje się zwiększoną porowatością. Dzięki tym cechom pustaki mają znacznie niższą masę w porównaniu z tradycyjnym odpowiednikiem Porothermem 25 P+W. Praktycznie przekłada się to na oszczędności w procesie budowy.

Pustak Porotherm 25 Light ma wymiary: 250/373/238 mm i masę około 15 kilogramów.

Zobacz koniecznie: Konstrukcje

Lżejszy element ma wiele zalet w porównaniu do klasycznych produktów Porotherm 25 P+W. Dzięki mniejszej masie murowanie z jego użyciem jest łatwiejsze i szybsze. Wykorzystując te pustaki w projekcie można uzyskać lżejszą i tańszą konstrukcję budynku.
Ponadto na każdym samochodzie można przewieźć o 20% więcej pustaków (dodatkowo ok. 25 m2 muru), co daje oszczędności związane z transportem materiałów budowlanych.

Moduł Porotherm 25 Light pozostał taki sam, jak w tradycyjnych pustakach firmy Wienerberger, więc produkt jest zgodny z pozostałymi elementami systemu Porotherm, takimi jak np.  nadproża i stropy.
Porotherm 25 Light jest produkowany w najnowocześniejszym zakładzie – Oleśnicy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej