Prefabrykowany dom pasywny Cubus

2011-02-16 8:18
Prefabrykowany dom pasywny Cubus
Autor: Wolf System

Dom prefabrykowany Cubus firmy Wolf System Sp. z o.o. to projekt polecany wszystkim tym, którzy stawiają na rozwiązania łączące funkcjonalny, nowoczesny design, energooszczędność i ekologię.

Nowoczesne projekty architektoniczne zaskakują – jednej strony stanowią ukłon w stronę surowego modernizmu, z drugiej – hołdują na wskroś współczesnemu dążeniu do energooszczędności.

Przeczytaj także: wielkopowierzchniowe okna i drzwi 

Przykładem takiego połączenia jest nowy dom prefabrykowany Cubus firmy Wolf System Sp. z o.o. Przyciąga on wzrok minimalistyczną bryłą i zaskakuje funkcjonalnością oraz bardzo dobrymi parametrami cieplnymi.

W duchu modernizmu

Nowy dom prefabrykowany firmy Wolf System Sp. z o.o. nie bez powodu nosi nazwę Cubus. Jego surowa, prosta bryła przywodzi na myśl dzieła modernistycznych twórców z pierwszej połowy XX wieku – malarzy kubistów oraz architektów związanych z niemiecką szkołą Bauhaus. Dom ma formę prostopadłościanu o długości 10,57 i szerokości 7,7 metra. Sprawia przy tym wrażenie lekkiego i zgrabnego. Jest to zasługą dużych przeszkleń – wielkopowierzchniowych okien oraz drzwi przesuwnych prowadzących na taras i ogród. 

Standardowo dom Cubus oferowany jest z dachem płaskim, jednak firma Wolf System Sp. z o.o. proponuje również inne warianty tego projektu. Można wybrać również opcję z dachem kopertowym o spadku 17 stopni, a także z dachem jednospadowym lub dwuspadowym, każdy o kącie nachylenia 10 stopni. Bez względu na to, który typ dachu wybierzemy, pomieszczenia na piętrze będą miały standardową, pozbawioną skosów wysokość. 

Pasywny dla wymagających

Cubus wyróżnia się nie tylko stylowym wyglądem, ale także bardzo dobrymi parametrami termicznymi. Dzięki zastosowaniu specjalnej ściany o grubości 47 centymetrów i współczynniku przenikania ciepła na poziomie 0,10 W/m2K, a także „ciepłych” okien o dużej powierzchni oraz grubej (30 cm) i dobrze izolowanej płyty fundamentowej, dom spełnia wszystkie wymogi budownictwa pasywnego. Oznacza to, że wartość rocznego zużycia energii potrzebnej do ogrzania budynku wynosi maksymalnie 15 kWh/m2. W rezultacie przekłada się to na bardzo niskie rachunki za ogrzewanie domu, a także dbałość o środowisko naturalne. .

Gotowy w kilka tygodni

Zaletą nowego domu Cubus firmy Wolf System Sp. z o.o. jest fakt, iż jest to dom w technologii prefabrykowanej. Pozwala to znacznie skrócić czas budowy, dzięki czemu dom stanie surowym zamkniętym gotowy jest już po 4-6 tygodniach, a w stanie deweloperskim po 2-3 miesiącach od rozpoczęcia prac. Zastosowanie drewna jako głównego budulca sprawia natomiast, że budynek jest ekologiczny – mieszka się w nim zdrowo i przyjemnie.

Dane techniczne
nazwa Dom prefabrykowany Cubus
producent Wolf System Sp. z o.o.
powierzchnia zabudowy [m2] 81,40
powierzchnia użytkowa parteru [m2] 63,40
powierzchnia użytkowa piętra [m2] 60,40
wymiary budynku dł./szer. [m] 10,57/7,70
koszt wg indywidualnej wyceny

Koncern Wolf System zajmuje się projektowaniem i budową nowoczesnych, ekologicznych domów prefabrykowanych, a także betonowych silosów oraz budynków gospodarczych. Spółka Wolf System została założona 26 lipca 1990 r. Początkowo jej siedziba mieściła się w Tychach, ale wkrótce rozpoczęto budowę zakładu w Siemianowicach, gdzie od 1992 roku firma prowadzi działalność produkcyjną. Dzisiaj Wolf System w Polsce zatrudnia ponad 100 pracowników.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej