Nowe szkło budowlane profilowe

2011-01-18 15:36
Nowe szkło profilowe
Autor: Pilkington Pilkington Profilit™ Opal OW zbrojone

System przeszkleń oparty o szkło budowlane profilowe Pilkington Profilit™ został rozszerzony o kolejne produkty. Umożliwiają one projektantom elastyczne i kreatywne podejście do wykorzystania szkła budowlanego w architekturze, przy jednoczesnym spełnieniu wymagań dotyczących ochrony przeciwsłonecznej, izolacyjności cieplnej czy ochrony przed hałasem.

W ciągu sześciu miesięcy od wprowadzenia na rynek pierwszego szkła budowlanego profilowego o pofalowanej powierzchni Pilkington Profilit™ Wave system został poszerzony o kolejne produkty o różnej strukturze powierzchni, zabarwieniu i poziomie rozproszenia światła.

Zobacz koniecznie: Szklany budulec: szkło w przestrzeni użytkowej, zobacz GALERIĘ

Gamę nowych produktów otwiera szkło budowlane Pilkington Profilit™ OW – szkło o obniżonej zawartości żelaza. W przeciwieństwie do zwykłego szkła profilowego, które charakteryzuje się lekko zielonkawym odcieniem, jest całkowicie bezbarwne. Istotną cechą tego szkła budowlanego jest wysoka przepuszczalność światła przewyższająca 90%. Możliwości produkcyjne pozwalają na wyprodukowanie tego typu szkła zarówno w wersji standardowej, jak i pofalowanej Pilkington Profilit™ Wave OW.

Zobacz więcej: szkło w budownictwie 

Kolejnym typem w asortymencie szkła profilowego jest matowe szkło budowlane Pilkington Profilit™ Opal, którego wewnętrzna powierzchnia poddana została piaskowaniu. W efekcie uzyskano szkło, które w sposób bardzo równomierny rozprasza światło i zapewnia możliwość uzyskania większej prywatności. W wersji Opal oprócz standardowego szkła Pilkington Profilit™ dostępne jest również szkło zbrojone, szkło o pofalowanej powierzchni, szkło o obniżonej zawartości żelaza, szkło o gładkiej powierzchni (bez ornamentu), jak i nowe typy szkła ornamentowego.

Pilkington Profilit™ Micro, Pilkington Profilit™ Macro i Pilkington Profilit™ Slim Line to szkło ornamentowe profilowe o trzech nowych wzorach powierzchni. W zależności od wzoru ornamentu – gęsto rozmieszczonych małych punktów, dużych punktów albo wąskich linii – można uzyskać ciekawe efekty świetlne oraz różne stopnie zaciemnienia. Każdy ze wzorów dostępny jest również w wersji Opal. Interesujący efekt matowości w połączeniu z liniowym wzorem ornamentu uzyskano w szkle Pilkington Profilit™ Slim Line Opal. Produkty ornamentowe są szczególnie polecane do przeszkleń nowoczesnych wnętrz.

Szkło budowlane profilowe: zastosowanie

Pilkington Profilit™ nadaje się do dużych przeszklonych powierzchni, w wypadku których należy spełnić szereg wymogów związanych z bezpieczeństwem, izolacyjnością cieplną, ochroną przed hałasem i ochroną przeciwsłoneczną. Może być także stosowany w przeszkleniach wewnętrznych: w obiektach komercyjnych, halach sportowych oraz obiektach użyteczności publicznej. Zaletą szkła profilowego zastosowanego w elewacjach jest doświetlenie wnętrz przy jednoczesnym zachowaniu prywatności. W przeszkleniach wewnętrznych, oprócz korzyści wynikających z doświetlenia wnętrz, szkło urozmaica przestrzeń dzieląc ją wizualnie na mniejsze pomieszczenia.

W skład systemu Pilkington Profilit™ wchodzi:

  • szkło profilowe,
  • aluminiowe ramy zewnętrzne,
  • wewnętrzne profile PCV,
  • i dodatkowe akcesoria uzupełniające kompletne przeszklenie.

Zewnętrzne ramy aluminiowe dostępne są w wielu standardach wykończeniach, na przykład anodowane lub z powłoką proszkową, według standardowej kolorystyki (RAL).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej