Nowe systemy kominowe. Kominy ceramiczne firmy Konbet

2012-09-28 17:10
system-kominowy-KONBET
Autor: KONBET

Firma Konbet poszerzyła swoją ofertę o ceramiczne systemy kominowe, przeznaczone do stosowania w budownictwie mieszkaniowym zarówno jedno-, jak i wielorodzinnym.

Nowe kominy Konbet Osmose to trzy systemy kominowe: Konbet Kamino, Konbet Universal i Konbet Turbo.

Konbet Kamino jest kominem – z całkowicie izolowaną rurą szamotową – przeznaczonym do pracy „na sucho” w temperaturach spalin powyżej 80°C, do którego można podłączyć kominek. Jest odporny na pożar sadzy. Na zamówienie producent może dostarcza też kształtki podłączeniowe z króćcem ceramicznym (pod kątem 90° i 40°).

Konbet Universal z kolei przeznaczony jest do stosowania w kotłowniach c.o., może być również podłączony do kominka. Wyposażony w izolowaną rurę wewnętrzną i miskę do odprowadzania, pracuje w temperaturze do 400°C. Może być podłączony do pieców opalanych zarówno paliwem suchym (węgiel, drewno, brykiet), jak i mokrym, czyli gazem lub olejem opałowym. System kominowy Konbet Universal odporny jest także na pożar sadzy.

Konbet Turbo jest systemem powietrzno-spalinowym z niezależnym doprowadzaniem powietrza do spalania. Przeznaczony jest do kotłów z zamkniętą komorą spalania i kondensacyjnych. Pracuje w podciśnieniu, a jego maksymalna temperatura pracy wynosi 200°C. W tym systemie do jednego komina można podłączyć nawet 10 pieców z zamkniętą komorą spalania. Odporność na działanie agresywnych kwasów oraz wysoką temperaturę zapewnia ceramiczna rura szamotowa. Zewnętrzna obudowa komina Konbet Turbo wykonana jest z keramzytobetonu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej