Nowa wersja łącznika termoizolacyjnego Schöck Isokorb

2010-04-29 11:12
Nowy łącznik termoizolacyjny Schöck Isokorb
Autor: Schock Nowy łącznik termoizolacyjny Schöck Isokorb

W nowej wersji łącznika termoizolacyjnego zastosowano nowy materiał izolacyjny – Neopor o grubości 80 mm oraz zoptymalizowane łożysko oporowe, które powodują, że produkt jeszcze skuteczniej chroni budynki przed utratą cennego ciepła.

Dzięki zastosowaniu nowego materiału izolacyjnego o grubości 80 mm udało się poprawić wydajność energetyczną produktu o 21% (w przypadku łącznika Isokorb K50-CV30-H180-F0). Nowy materiał izolacyjny to Neopor, czyli spieniony polistyren (EPS) z dodatkiem grafitu o przewodności cieplnej 0,031 W/(mK). W porównaniu z tradycyjnym EPS materiał ten lepiej absorbuje i odbija promieniowanie cieplne, zapewniając w ten sposób wydajniejszą izolację cieplną.

Dalszej optymalizacji termotechnicznej poddano również opatentowany moduł HTE (niem. „Hoch-Therm-Effizient”). Składa się on ze wzmocnionego włóknami stalo-wymi betonu o ultra wysokiej wytrzymałości (Ultra High Performance Con-crete, UHPC) oraz nowego wypełniacza Kronolith. Przewodność cieplna nowego modułu została zredukowana o 40% w porównaniu z dotychczasowym modułem HTE. Rozwiązanie to zapewnia optymalne połączenie przenoszenia siły przekrojowych oraz izolacji termicznej.

Moduł HTE, Schöck
Autor: Schock Moduł HTE, Schöck

Montaż nowego łącznika Schöck Isokorb nie uległ zmianie. Umieszczany jest on jako separujący element nośny między płytą balkonową a stropową. Do produktu jest dołączona szczegółowa instrukcja montażu, która znacznie ułatwia pracę. Ponadto na etapie obliczania dokładnego umiejscowienia łącznika można skorzystać ze wsparcia inżynierów firmy Schöck.

Nowy łącznik Isokorb dostępny jest w sprzedaży od kwietnia 2010 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej