Eurokody po polsku i w internecie

2009-11-19 18:20

Strona internetowa poświęcona Eurokodom od teraz dostępna w języku polskim

Access Steel jest serwisem internetowym, zawierającym zestaw praktycznych informacji  na temat stosowania Eurokodu 3 (konstrukcje stalowe) i Eurokodu 4 (konstrukcje zespolone typu stal – beton). Ukierunkowany od początku na potrzeby architektów, inżynierów i ich klientów, serwis oferuje 240 zasobów technicznych z przykładami obliczeniowymi, studiami przypadków, informacjami uzupełniającymi nie sprzecznymi z postanowieniami Eurokodów, planami rozwoju i schematami blokowymi. Obejmują one zakres od projektowania koncepcyjnego po projektowanie wykonawcze, z wszechstronnym ujęciem problematyki budynków jednokondygnacyjnych (hal), budynków wielokondygnacyjnych i budynków mieszkalnych.

Szczególną uwagę poświęcono nowym możliwościom jakie pojawiły się w problematyce ochrony przeciwpożarowej. Zbiór tych informacji został opracowany przez sześć wiodących instytutów europejskich, pod kątem zapewnienia dostępności do praktycznego stosowania, jakości i spójności. Serwis dostępny jest obecnie w sześciu językach - polskim, czeskim, angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim, pod adresem www.access-steel.com. Informacje udostępniane bezpłatnie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej