Energooszczędne domy. Technologia szalunku traconego Quad Lock

2013-02-03 17:16

Technologia szalunku traconego Quad Lock to system do budowy ścian, stropów i powierzchni dachowych. W systemie Quad Lock można budować domy energooszczędne i pasywne.

W technologii Quad Lock można zbudować ścianę o współczynniku przenikania ciepła U wielkości 0,28, 0,20, 0,15 W/mK i niższych. Technologia szalunku traconego pozwala uzyskać kąty, narożniki o dowolnych stopniach, kolumny, kolumny przyporowe. Sprawdzi się także do budowy fundamentów, stropów, ścian o różnej grubości, również łukowe, podłogi z ogrzewaniem podłogowej, dachów zielonych. W technologii szalunków traconych można zrealizować praktycznie każdy projekt.

System Quad Lock składa się z paneli styropianowych EPS o gr. 57 i 108 mm, klamer polietylenowych o dużej gęstości, kątowników, prowadnic metalowych do osadzenia paneli. Szalunki styropianowe układa się jak klocki, co skraca czas montażu. Przy budowie ścian nie powstają mostki termiczne, ponieważ ściana jest jednolita.

System Quad Lock można wykorzystać w budownictwie mieszkaniowym jedno- i wielorodzinnym, budownictwie biurowym, publicznym m.in. do budowy kościołów, szkół, szpitali.

technologia szalunkow traconych quad lock
Autor: QUAD LOCK Technologia szalunków traconych do budowy domów energooszczędnych i pasywnych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej