Elewacja budynku ciągle o krok dalej

2010-01-15 13:36
Elewacje ciągle o krok dalej
Autor: TRIMO

Zewnętrzna elewacja budynku, wraz z architekturą, która się z nią wiąże, uznawana jest za element ciągle rozwijający się, ulegający wielu ewolucyjnym zmianom.

System Qbiss by trimo (Trimo)  składa się z elementu elewacji modułowych, komponentów mocujących i łączących, obróbek blacharskich, narożników a nawet, jeśli jest to tylko wymagane z okien. Zaprojektowana zgodnie z architektonicznymi i inżynierskimi wymaganiami elewacja, jako jedyna na rynku, posiada zaokrąglone narożniki. Estetyka jej jest dodatkowo podkreślona cieniowanymi łączeniami „shadow joint”, które mają tę samą szerokość zarówno w pionie jak i poziomie.
Produkt nie wymaga montowania dodatkowej konstrukcji wsporczej, a samo mocowanie wymagane jest jedynie na krawędziach poprzecznych. Takie rozwiązanie daje ogromne korzyści, ponieważ w przeciwieństwie do innych systemów elewacji, nie wymaga dodatkowego wsparcia w postaci betonowych ścian nośnych lub dodatkowej podkonstrukcji. Zapewnia również zintegrowany system ochrony przeciwogniowej. Jego ognioodporność została potwierdzona certyfikatami.
System jest efektywny energetycznie, ponieważ wyeliminowano w nim mostki termiczne. Nawet w pionowym łączu znajduje się materiał izolacyjny. Dodatkowo podczas montażu systemu nie ma zagrożenia wilgocią, ponieważ izolacja cieplna jest przed nią chroniona za pomocą okładzin z blachy stalowej.
Dodatkowym, innowacyjnym rozwiązaniem montażu, obok tradycyjnych już rozwiązań pionowego i poziomego układu, jest system „mijankowy”.
Produkt dostępny jest w szerokiej gamie metalizowanych i jednolitych kolorów Corus Colorcoat Pisma®. Cały system jest objęty 10- letnią gwarancją, a dzięki zastosowanej ochronie antykorozyjnej Corus Colorcoat Prisma®, otrzymał do 25 lat gwarancji na blachę stalową z certyfikatem Confidex®.

Elewacje ciągle o krok dalej
Autor: TRIMO
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej