Elewacja budynku ciągle o krok dalej

2010-01-15 13:36
Elewacje ciągle o krok dalej
Autor: TRIMO

Zewnętrzna elewacja budynku, wraz z architekturą, która się z nią wiąże, uznawana jest za element ciągle rozwijający się, ulegający wielu ewolucyjnym zmianom.

System Qbiss by trimo (Trimo)  składa się z elementu elewacji modułowych, komponentów mocujących i łączących, obróbek blacharskich, narożników a nawet, jeśli jest to tylko wymagane z okien. Zaprojektowana zgodnie z architektonicznymi i inżynierskimi wymaganiami elewacja, jako jedyna na rynku, posiada zaokrąglone narożniki. Estetyka jej jest dodatkowo podkreślona cieniowanymi łączeniami „shadow joint”, które mają tę samą szerokość zarówno w pionie jak i poziomie.
Produkt nie wymaga montowania dodatkowej konstrukcji wsporczej, a samo mocowanie wymagane jest jedynie na krawędziach poprzecznych. Takie rozwiązanie daje ogromne korzyści, ponieważ w przeciwieństwie do innych systemów elewacji, nie wymaga dodatkowego wsparcia w postaci betonowych ścian nośnych lub dodatkowej podkonstrukcji. Zapewnia również zintegrowany system ochrony przeciwogniowej. Jego ognioodporność została potwierdzona certyfikatami.
System jest efektywny energetycznie, ponieważ wyeliminowano w nim mostki termiczne. Nawet w pionowym łączu znajduje się materiał izolacyjny. Dodatkowo podczas montażu systemu nie ma zagrożenia wilgocią, ponieważ izolacja cieplna jest przed nią chroniona za pomocą okładzin z blachy stalowej.
Dodatkowym, innowacyjnym rozwiązaniem montażu, obok tradycyjnych już rozwiązań pionowego i poziomego układu, jest system „mijankowy”.
Produkt dostępny jest w szerokiej gamie metalizowanych i jednolitych kolorów Corus Colorcoat Pisma®. Cały system jest objęty 10- letnią gwarancją, a dzięki zastosowanej ochronie antykorozyjnej Corus Colorcoat Prisma®, otrzymał do 25 lat gwarancji na blachę stalową z certyfikatem Confidex®.

Elewacje ciągle o krok dalej
Autor: TRIMO
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej