Drugi dzień budowy energooszczędnego przedszkola z prefabrykatów

2013-11-27 9:05
Budowa z prefabrykatów
Autor: MultiComfort Budowa drewnianego stropu - masywne belki typu KVH stanowią jego główny element konstrukcyjny

Budowa przedszkola w technologii prefabrykowanej przebiega w ekspresowym tempie. Wszystkie prace realizowane są zgodnie z planem. Na placu działa 7-osobowa ekipa. Publikujemy dziennik budowy energooszczędnego przedszkola - relacja z drugiego dnia inwestycji.

Drugi dzień budowy przedszkola rozpoczął się od montażu brakujących ścian parteru - z poprzedniego dnia zostało jeszcze do posadowienia 7 ścian działowych. Po zakończeniu tego etapu prac przystąpiono do montażu stropu - będzie przenosić obciążenia poddasza, dachu, a także późniejszej wylewki betonowej grubości 7 cm. Główną konstrukcję stropu stanowią belki z drewna KVH o wymiarach 28x8 cm. Jest to drewno konstrukcyjne wzdłużnie klejone, łączone za pomocą mikrowczepów. Połączenia mikrowczepami są porównywalne z trwałością litego drewna. Belki konstrukcyjne KVH przykręcone zostały co 40 cm. Poszczególne belki stropowe przytwierdzano do ścian parteru - ścian wewnętrznych i zewnętrznych - za pomocą wkrętów Spax - o średnicy 8 mm i długości 400 mm. Przestrzeń między elementami stropu zaizolowano wełną mineralną. Od góry strop został wyłożony płytami MFP grubości 18 mm, zaś od dołu zastosowano dodatkowo ruszt drewniany (deski z drewna o wymiarach 60x22 mm). Po wykonaniu instalacji przebiegających przez strop, ruszt będzie wykończony od spodu płytami fermacell (grubość 12,6 mm).

Fotorelacja z drugiego dnia budowy

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej