Debata o radiowej sali koncertowej w Katowicach

2011-11-17 15:54
Sala koncertowa NOSPR w Katowicach
Autor: Buro Happold Sala koncertowa NOSPR

Buro Happold oraz Konior Studio zapraszają na debatę "Unikatowa sala koncertowa w Katowicach". Nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR)". Ta prestiżowa dla miasta i regionu inwestycja, została zaprojektowana według najwyższych standardów akustycznych i przy wykorzystaniu unikatowych technologii. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane kulisy prac projektowych nad obiektem.

Debata Unikatowa sala koncertowa w Katowicach. Nowa Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach
Autor: Buro Happold

Debata "Unikatowa sala koncertowa w Katowicach. Nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia" będzie poświęcona kulisom prac projektowych nad inwestycją.
O pracy nad tym unikatowym projektem opowiedzą jego autorzy - Tomasz Konior, architekt z pracwoni Konior Studio oraz inżynierowie - Sławomir Pastusza oraz Paweł Lisiak, z międzynarodowej firmy inżynierów-konsultantów Buro Happold.

Debata "Unikatowa sala koncertowa w Katowicach. Nowa Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach
Warszawa, Politechnika Warszawska, Wydział Architektury,
Audytorium im. Stanisława Noakowskiego (sala 103), ul. Koszykowa 55,
29 listopada (wtorek), godz. 12.15.
Wydarzenie będzie piątym z serii debat "Building Talks", które mają na celu propagowanie dialogu, pomiędzy inżynierami i architektami w procesie projektowania. Podczas debaty zostanie przedstawiony proces projektowy oraz wypracowane w jego rezultacie innowacyjne rozwiązania.

Sala koncertowa NOSPR - opis inwestycji

Gmach NOSPR powstaje w ramach rewitalizacji terenów dawnej kopalnii KWK "Katowice", obok hali Spodka. Obiekt ma prostą bryłę. Sala koncertowa pomieści 1800 widzów. Akustyka obiektu została opracowana przez znaną na całym świecie firmę Nagata Acoustics, która odpowiadała za akustykę, m.in. dla sal w Walt Disney Hall w Los Angeles, czy nowej filharmonii w Paryżu.
Na potrzeby katowickiej inwestycji, został stworzony pierwszy tego typu w Polsce precyzyjny model fizyczny sali w skali 1:0, który posłużył do laboratoryjnego potwierdzenia akustyki wnętrza.
W budynku NOSPR znajdują się również mała sala koncertowa, pomieszczenia do pracy i odpoczynku dla muzyków oraz studia nagrań.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej