Bloczek akustyczny Leca® BLOK do budowy ścian

2015-09-18 12:52
bloczek akustyczny z keramzytobetonu
Autor: Weber Bloczek akustyczny do budowy ścian Leca® BLOK

Pod marką Weber Leca pojawił się nowy keramzytobetonowy Bloczek Leca® BLOK akustyczny 24/20. Bloczek z keramzytobetonu, który wyróżnia izolacyjność akustyczna Rw na poziomie 59 dB, przeznaczony jest do budowy ścian, zarówno konstrukcyjnych, jak i działowych. Bloczek polecany jest zwłaszcza do budowy ścian oddzielających mieszkania w budownictwie wielorodzinnym.

Izolacyjność akustyczna

Badania w Zakładzie Akustyki Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie wykazały, że izolacyjność akustyczna ścian zbudowanych z bloczków Weber Leca® BLOK akustycznych osiąga wartość 59 dB (C -1 i Ctr -5), co w praktyce oznacza, że po uwzględnieniu pozostałych obliczeniowych poprawek ściany mogą osiągnąć izolacyjność akustyczną na poziomie 52-55 dB - ściany działowe oraz  52 dB - ściany zewnętrzne.

Budowa bloczka akustycznego

Bloczki Leca® BLOK akustyczne są produkowane z keramzytobetonu na bazie Leca® KERAMZYTU. Porowata struktura tego lekkiego kruszywa oraz przestrzenie między granulkami keramzytu usprawniają rozproszenie energii fali akustycznej przechodzącej przez ścianę.

Zastosowanie

Bloczek keramzytobetonowy znajduje zastosowanie w budowie ścian zewnętrznych oraz działowych szerokości 20 lub 24 lub 38 cm, które po wykończeniu tynkiem gipsowym lub cementowo-wapiennym spełniają wymagania izolacyjności akustycznej.

Dane techniczne:
wymiary bloczka: 38x24x20 cm
masa bloczka: 26-28,5 kg
zużycie: 12,4 szt./m² (przy szerokości ściany 24 cm)
współczynnik przewodzenia ciepła: λ = 0,711 W/mK²
wytrzymałość na ściskanie: 11 N/mm
izolacyjność akustyczna Rw: 59 dB (-1; -5)
reakcja na ogień: Euroklasa klasa A1 (materiał niepalny)
odporność ogniowa: REI 240
wyrób zgodny z: PN-EN 771-3 : 2011

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej