Stelaż na wannę

2009-01-14 10:22
Stelaż na wannę
Autor: TECE sp. z o.o.

Każda wanna, niezależnie od tego czy ustawimy ją przy ścianie, w rogu czy też na środku łazienki, prezentuje się najbardziej okazale, jeśli ją zabudujemy.

Największe możliwości oferują w tym zakresie nowoczesne konstrukcje wannowe i wsporniki, dostępne w ramach systemów do zabudowy łazienki na sucho. Ich podstawową zaletą jest prostota montażu i uniwersalność. Dzięki kilku elementom montażowym, możemy obudować większość wanien dostępnych na rynku – także tych z hydromasażem lub o nietypowych kształtach.
- Wsporniki pozwalają na montaż wanny na podobnej zasadzie jak sedesu czy umywalki na stelażach podtynkowych – mówi Andrzej Majewski z firmy TECE – Wannę umieszcza się w specjalnie przygotowanej ramie, dopasowanej do jej kształtu. Jej budowa jest prosta i wymaga połączenia tylko kilku elementów.
Dzięki regulowanym nóżkom unikniemy także problemów związanych z nierównością podłoża. Nie będziemy też musieli wykonywać znacznie bardziej uciążliwych i czasochłonnych prac murarskich.
Tak przygotowany szkielet nośny możemy połączyć np. z dodatkową ścianką (również wykonaną w zabudowie lekkiej), oddzielającą część kąpielową łazienki. W ten sposób, można wygospodarować miejsce do przechowywania przyborów kąpielowych.
Dodatkowym atutem systemu jest łatwy dostęp do przyłączy wody i ścieków, pozwalający na swobodne podłączenie odpływu wody i baterii wannowej.
W końcowej fazie, tak przygotowanej konstrukcji należy pamiętać o zastosowaniu specjalnych izolatorów oraz taśmy tłumiącej, zapewniających właściwą akustykę w łazience. W ostatnim etapie należy pokryć stelaż płytami gipsowo-kartonowymi o gr. 18 mm, a następnie obudować go płytkami.

Stelaż na wannę
Autor: TECE sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej