Piękna wanna Vessel w kształcie hamaku. Nowoczesne wzornictwo, fantastyczny design

2013-06-25 16:34
wanna nowoczesne wzornictwo
Autor: www.contemporist.com Wanna Vessel jest wyobrażeniem idei relaksu i odpoczynku

Ta piękna wanna projektu brytyjskiego studia Splinter Works wygląda jak zawieszony hamak. Nowoczesne wzornictwo, które idealnie oddaje całą ideę relaksu. Wanna Vessel bezspornie będzie inspiracją projektów nowoczesnych łazienek

Wanna Vessel wykonana z włókna węglowego. Autorami tego projektu jest brytyjskie studio Splinter Works. Inspiracją dla projektantów, jak można się domyśleć, był kształt hamaku, który dla nich jest symbolem relaksu. Połączenie kształtu i włókna węglowego pozwoliło stworzyć wannę, którą wyróżnia oryginalny design. Według projektantów wanna w tym kształcie daje nieprzeciętny komfort kąpieli.

Wanna mocowana jest na wspornikach ze stali nierdzewnej. Woda napełniana z baterii stojącej. Odpływ jest umieszczony na środku wanny i może być połączony z instalacją lub woda może po prostu wypływać z wanny do kratki odpływowej (jak na zdjęciu). Włókno węglowe, z którego wykonano wannę Vessel, jest dodatkowo izolowano pianką, co pozwala dłużej niż w tradycyjnej wannie utrzymać temperaturę wody.

Wanna ma 2,7 m długości. Projektanci przewidzieli też możliwość jej skracania w celu łatwiejszego montażu. Kolory które proponują, oprócz czarnego, to czerwony, niebieski, żółty, różowy, srebrny i wersję przezroczystą.

Wanna Vessel to piękna propozycja do aranżacji łazienek nowoczesnych - salonów kąpielowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej