Oras: oszczędzanie wody przede wszystkim. Ekologiczny konkurs rozstrzygnięty

2011-12-19 12:03
Bateria łazienkowa Eterna, Oras
Autor: Oras Bateria łazienkowa Eterna

Firma Oras, produkująca baterie łazienkowe rozstrzygnęła konkurs na najciekawsze rozwiązania na oszczędzanie wody. Nagrodzone osoby podzieliły się pomysłami, jak oszczędzają wodę w domu. Do ekologicznego konkursu zostało zgłoszonych ponad 500 prac.

Firma Oras produkująca baterie łazienkowe rozstrzygnęła 15 grudnia konkurs ekologiczny, na najciekawsze rozwiązania na oszczędzanie wody.

Przeczytaj również: Oszczędzanie wody nigdy nie było tak proste - bateria Oras Eterna sama zadba o mniejsze zużycie

Konkurs na oszczędzanie wody

Nagrodzone osoby pokazały jak kompleksowo oszczędzają w domu, uczą ekologicznego podejścia do wody swoje dzieci.
Przez dwumiesięczyny czas trwania konkursu wpłynęło ponad 500 projektów.
Uczestnicy przedsięwzięcia podzielili się swoimi pomysłami, jak w sposób niebanalny i skuteczny oszczędzać wodę w domu. Nagrodą w konkursie były termostatyczne baterie łazienkowe firmy Oras.

- Wpłynęło wiele naprawdę autorskich pomysłów. Wyraźnie widać, że jesteśmy coraz bardziej świadomym społeczeństwem w kwestii oszczędzania wody. To co zasługuje na szczególną uwagę, to zaangażowanie rodziców w uczenie i przyzwyczajanie dzieci od najmłodszych lat do racjonalnego używania wody. Myślę, że coraz bliżej doganiamy Skandynawię, która jak wiadomo, jest pionierem w tej dziedzinie - podsumowuje Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce.

Baterie łazienkowe nagrodą dla zwycięzców

Nagrodą dla autorów najciekawszych projektów była bateria łazienkowa Oras Eterna, która komunikuje się z użytkownikiem za pomocą światła. Produkt wysposażony jest w migającą funkcję Ekoled - która określonym kolorem sygnalizuje, czy oszczędzamy wodę.
Baterie łazienkowe wannowo-natryskowe trafiły do trzech domów: w Kaliszu, Rębiskach i Płocku. Nagrodzone rodziny pokazały jak kompleksowo podchodzą do poszanowania środowiska.

Oszczędzanie wody w sposób niekonwencjonalny

Jury konkursowe doceniło wkład uczestników w edukację ekologiczną dzieci. Jedna z rodzin przedstawiła ciekawy sposób na ograniczenie czasu kąpieli przez dzieci - rodzice włączają im płytę z ulubionymi melodiami, i gdy zaczyna się konkretna piosenka, maluchy wiedzą, że czas kończyć kąpiel.

- Tym sposobem nie muszę stale stać pod drzwiami i pokrzykiwać. To naprawdę działa - napisała w zgłoszeniu uczestniczka konkursu.
Dwie baterie łazienkowe (baterie prysznicowe Eterna) trafiły do Gdańska i Jeleniej Góry za umiejętność uczenia się od dzieci. W obu rodzinach, to najmłodsi domownicy po ekologicznych lekcjach w szkole, zaczęli dobre wzorce wdrażać w swoich domach, natomiast reszta rodziny chętnie się włączyła w oszczędzanie wody.
Na uznanie jury konkursowego zasłużyły też niekonwencjonalne sposoby oszczędzania, pokazujące humorystyczne, ale skuteczne podejście do tematu np. „metoda na sprintera”.

- Jak się ma w domu chłopców zafascynowanych sportem, ta metoda jest najlepsza.
Urządzamy zawody w sprinterskiej kąpieli. Potrzebny stoper i oczywiście medalowe nagrody. Codziennie zapisujemy wyniki, bo przecież każdego dnia można pobić rekord świata - napisał w zgłoszeniu uczestnik. Rodzina ma jeszcze jeden zabawny sposób: „metoda na Spartana”.

- Ustawiamy temperaturę wody na rześką. Taka kąpiel zawsze jest szybka i wodooszczędna, hartuje ciało i trenuje umysł - opisał uczestnik.
W konkursie nagrodzono jeszcze jedno zgłoszenie - małżeństwa, które oszczędza i w domu, i w prowadzonym przez siebie pensjonacie w górach. Dla swoich gości urządzają konkurs: turyści, którzy zużyją jak najmniej wody, mogą liczyć na nagrody w postaci darmowych karnetów na kolejkę krzesełkową.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej