Oras: oszczędzanie wody przede wszystkim. Ekologiczny konkurs rozstrzygnięty

2011-12-19 12:03
Bateria łazienkowa Eterna, Oras
Autor: Oras Bateria łazienkowa Eterna

Firma Oras, produkująca baterie łazienkowe rozstrzygnęła konkurs na najciekawsze rozwiązania na oszczędzanie wody. Nagrodzone osoby podzieliły się pomysłami, jak oszczędzają wodę w domu. Do ekologicznego konkursu zostało zgłoszonych ponad 500 prac.

Firma Oras produkująca baterie łazienkowe rozstrzygnęła 15 grudnia konkurs ekologiczny, na najciekawsze rozwiązania na oszczędzanie wody.

Przeczytaj również: Oszczędzanie wody nigdy nie było tak proste - bateria Oras Eterna sama zadba o mniejsze zużycie

Konkurs na oszczędzanie wody

Nagrodzone osoby pokazały jak kompleksowo oszczędzają w domu, uczą ekologicznego podejścia do wody swoje dzieci.
Przez dwumiesięczyny czas trwania konkursu wpłynęło ponad 500 projektów.
Uczestnicy przedsięwzięcia podzielili się swoimi pomysłami, jak w sposób niebanalny i skuteczny oszczędzać wodę w domu. Nagrodą w konkursie były termostatyczne baterie łazienkowe firmy Oras.

- Wpłynęło wiele naprawdę autorskich pomysłów. Wyraźnie widać, że jesteśmy coraz bardziej świadomym społeczeństwem w kwestii oszczędzania wody. To co zasługuje na szczególną uwagę, to zaangażowanie rodziców w uczenie i przyzwyczajanie dzieci od najmłodszych lat do racjonalnego używania wody. Myślę, że coraz bliżej doganiamy Skandynawię, która jak wiadomo, jest pionierem w tej dziedzinie - podsumowuje Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce.

Baterie łazienkowe nagrodą dla zwycięzców

Nagrodą dla autorów najciekawszych projektów była bateria łazienkowa Oras Eterna, która komunikuje się z użytkownikiem za pomocą światła. Produkt wysposażony jest w migającą funkcję Ekoled - która określonym kolorem sygnalizuje, czy oszczędzamy wodę.
Baterie łazienkowe wannowo-natryskowe trafiły do trzech domów: w Kaliszu, Rębiskach i Płocku. Nagrodzone rodziny pokazały jak kompleksowo podchodzą do poszanowania środowiska.

Oszczędzanie wody w sposób niekonwencjonalny

Jury konkursowe doceniło wkład uczestników w edukację ekologiczną dzieci. Jedna z rodzin przedstawiła ciekawy sposób na ograniczenie czasu kąpieli przez dzieci - rodzice włączają im płytę z ulubionymi melodiami, i gdy zaczyna się konkretna piosenka, maluchy wiedzą, że czas kończyć kąpiel.

- Tym sposobem nie muszę stale stać pod drzwiami i pokrzykiwać. To naprawdę działa - napisała w zgłoszeniu uczestniczka konkursu.
Dwie baterie łazienkowe (baterie prysznicowe Eterna) trafiły do Gdańska i Jeleniej Góry za umiejętność uczenia się od dzieci. W obu rodzinach, to najmłodsi domownicy po ekologicznych lekcjach w szkole, zaczęli dobre wzorce wdrażać w swoich domach, natomiast reszta rodziny chętnie się włączyła w oszczędzanie wody.
Na uznanie jury konkursowego zasłużyły też niekonwencjonalne sposoby oszczędzania, pokazujące humorystyczne, ale skuteczne podejście do tematu np. „metoda na sprintera”.

- Jak się ma w domu chłopców zafascynowanych sportem, ta metoda jest najlepsza.
Urządzamy zawody w sprinterskiej kąpieli. Potrzebny stoper i oczywiście medalowe nagrody. Codziennie zapisujemy wyniki, bo przecież każdego dnia można pobić rekord świata - napisał w zgłoszeniu uczestnik. Rodzina ma jeszcze jeden zabawny sposób: „metoda na Spartana”.

- Ustawiamy temperaturę wody na rześką. Taka kąpiel zawsze jest szybka i wodooszczędna, hartuje ciało i trenuje umysł - opisał uczestnik.
W konkursie nagrodzono jeszcze jedno zgłoszenie - małżeństwa, które oszczędza i w domu, i w prowadzonym przez siebie pensjonacie w górach. Dla swoich gości urządzają konkurs: turyści, którzy zużyją jak najmniej wody, mogą liczyć na nagrody w postaci darmowych karnetów na kolejkę krzesełkową.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej