Oszczędzanie wody nigdy nie było tak proste - bateria Oras Eterna sama zadba o mniejsze zużycie

2011-10-04 15:53
Oszczędzanie wody nigdy nie było tak proste - bateria Oras Eterna sama zadba o mniejsze zużycie
Autor: Oras Bateria Oras Eterna wannowo-natryskowa

Firma Oras wprowadza na rynek innowacyjną baterię Oras Eterna, która może się komunikować z użytkownikiem. Wbudowany w baterii przycisk EcoLed sygnalizuje, czy postępujemy ekologicznie i oszczędzamy wodę. Jeśli nie, bateria przejmie dowodzenie.

Istnieje wiele domowych sposobów oszczędzania wody, takich jak, np. zakręcanie kranu podczas nakładania mydła czy mycia zębów. Firma Oras wprowadza technologicznie zaawansowaną linię Eterna, która dba o mniejsze zużycie wody. W skład linii wchodzą: termostatyczna bateria natryskowa i wannowo-natryskowa. Zielone światło na przycisku baterii oznacza, że jesteśmy eko, czerwone – czas kończyć kąpiel.

Ekologiczny prysznic z EcoLed

Sposobem na oszczędzanie jest zastosowanie przez Oras przycisku EcoLed. To właśnie on komunikuje się (poprzez światło) i sygnalizuje, czy jesteśmy eko, czy wręcz przeciwnie. Baterię Oras Eterna uruchamia się poprzez naciśnięcie przycisku EcoLed. Przypomina to działanie sygnalizacji świetlej: zielona dioda – można się kąpać, czerwona – stop.

– To najbardziej ekologiczna bateria dostępna w Polsce. Skandynawia, z której wywodzi się firma Oras, już wiele lat temu przestawiła się na bycie eko w każdej dziedzinie życia. Dziś widzimy ten kierunek także u nas. Wprowadzamy tak zaawansowane technologicznie baterie w odpowiedzi na większe zapotrzebowanie na ekologiczne i nowoczesne rozwiązanie w łazienkach. Polacy są coraz bardziej świadomi tego, ile zużywają wody w domu i szukają skutecznych rozwiązań, które pomogą im oszczędzać. Nowa bateria Eterna jest absolutną rewolucją na rynku – mówi Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce.

Jak to działa?

Jak wygląda to w praktyce? Podczas uruchamiania, bateria prysznicowa zamiga do nas zielonym światłem. Jeśli prysznic będzie zakończony w ciągu 2 minut, zielony sygnał miga ponownie - w nagrodę za ekologiczny prysznic. Jeśli jednak po dwóch minutach woda nadal płynie, bateria zaczyna migać do nas czerwonym światłem. Po 3 minutach, czerwona lampka miga już z większą częstotliwością, dając nam sygnał, że nie postępujemy ekologicznie i zużyliśmy już za dużo wody. Po 4 minutach bateria przejmuje dowodzenie i sama, automatycznie odcina dopływ wody. Tak właśnie funkcjonują natryski w centrach sportu i rekreacji. Oczywiście, bateria wannowa czy prysznicowa Oras do zastosowań domowych jest bardziej przyjazna, więc cały mechanizm eko oraz sygnalizację świetlną można w dowolnym momencie wyłączyć.
Bateria wannowo-natryskowa z linii Oras Eterna, poza funkcją kontroli ekologicznego zużycia wody, ma dodatkowe rozwiązanie dla osób zabieganych, które robią wiele rzeczy w tym samym czasie - automatyczne odcięcie dopływu wody. Dzięki tej funkcji - napełnienie wanny - mamy gwarancję, że woda się nie przeleje.

Nie tylko oszczedność energii

Obecnie około 1/3 energii zużywanej w gospodarstwach domowych przypada na ogrzewanie wody. Wielofunkcyjna Oras Eterna umożliwia wybór ekologicznego rozwiązania, umozliwiając obniżenie wysokości rachunków. Jeżeli zależy nam na oszczędnościach, możemy połączyć baterię Eterna ze zwycięzcą rankingów – zestawem prysznicowym Oras Natura, który zużywa nawet o 50% mniej wody. To nie koniec zalet. Bateria ma blokadę temperatury na poziomie 38°C, co jest ważne zwłaszcza dla dzieci. A kolorowe, edukacyjne sygnały świetlne sprawiają, że dla maluchów jest prosta w użyciu. Migające EcoLedy pomagają uczyć najmłodszych oszczędnego używania wody i budują w nich świadomość ekologiczną.  Jak działa nowa bateria można zobaczyć na stronie: www.oraseterna.com/pl

Oszczędzanie wody nigdy nie było tak proste - bateria Oras Eterna sama zadba o mniejsze zużycie
Autor: Oras
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej