Łazienki 2012. Nowości na targach wyposażenia łazienek Cersaie 2012 - innowacyjny prysznic i armatura sanitarna

2012-09-26 15:58
Armatura Dornbracht
Autor: Dornbracht Armatura z kolekcji SELV firmy Dornbracht

Armatura sanitarna z serii SELV i DEQUE oraz prysznice Horizontal ShowerATT i Vertical ShowerATT to nowości Cersaie 2012 - tegorocznych "Międzynarodowych Targów Ceramiki i Wyposażenia Łazienek" w Bolonii.

Na słynnych targach branżowych Cersaie w Bolonii, odbywających się w tym roku w dniach 25-29 września, zaprezentowane są, jak zwykle, największe nowości wyposażenia łazienek i kuchni - armatura sanitarna i urządzenia łazienkowe, w tym najnowocześniejsze rozwiązania prysznicowe, płytki ceramiczne, szklane, meble i akcesoria łazienkowe.

Cersaie, organizowane rokrocznie w północnych Włoszech, skupiają ponad tysiąc wystawców z prawie 140 krajów, co czyni je najważniejszym wydarzeniem branży łazienkowej i płytek ceramicznych na świecie. Każdego roku na tych „Międzynarodowych Targach Ceramiki i Wyposażenia Łazienek” prezentowane są najnowsze produkty i trendy wzornicze. W tym roku targi Cersaie odbędą się po raz trzynasty i według oczekiwań organizatorów zgromadzą ponad 80 tys. gości.

Nowoczesna armatura Dornbracht

Podczas targów Cersaie firma Dornbracht pokaże na przykład armaturę kuchenną i łazienkową, akcesoria łazienkowe oraz dwa sposoby zastosowania Ambiance Tuning Technique (ATT).
– Mamy zaszczyt zaprezentować odwiedzającym nasze najnowsze, innowacyjne produkty – mówi dyrektor zarządzający firmy Andreas Dornbracht – Są to m.in. serie SELV i DEQUE, a także rozwiązania prysznicowe Horizontal Shower i Vertical Shower, które dzięki możliwościom technologii ATT wzbogacają rytuały kąpieli o wstępnie zaprogramowane choreografie.

Seria SELV to eleganckie produkty do aranżacji łazienek o bardzo prostej linii, znakomicie wpisujące się w modny obecnie minimalizm, ale pasują one także do łazienek w innym stylu. Dzięki estetyce i walorom użytkowym urządzeń z serii SELV możliwy jest każdy indywidualny zamysł projektowy użytkownika łazienki, architekta czy projektanta wnętrz.

Armatura Dornbracht
Autor: Dornbracht Armatura z serii SELV firmy Dornbracht

DEQUE wyróżnia się surową formą, zredukowaną do płaskiej, szerokiej wylewki. Niska armatura, zamocowana tuż nad umywalką czy wanną, kieruje wzrok na to, co najbardziej istotne: formę strumienia wody. Cztery aranżacje DEQUE mają być inspiracją dla architektów, projektantów wnętrz i inwestorów i pokazać możliwości tego produktu.

Prysznic na leżąco?

Prysznice Horizontal ShowerATT i Vertical ShowerATT z funkcją Horizontal Shower umożliwiają nowe zastosowanie najnowszej technologii prysznicowej Ambiance Tuning Technique (ATT). Horizontal Shower Dornbracht przenosi kąpieli pod prysznicem z pozycji stojącej do pozycji leżącej. Dzięki technologii ATT zastosowanej w obu rozwiązaniach, zarówno Horizontal Shower, jak i Vertical Shower, różne rodzaje strumieni można łączyć we wstępnie zaprogramowane choreografie, które wzbogacą prysznic i indywidualne rytuały kąpieli. Mogą to być strumienie całkowicie różne pod względem temperatury i ilości wody. Trzy scenariusze kąpieli: Balancing, Energizing i De-Stressing są tak skomponowane, by oddziałowywały jednocześnie na trzy sfery: ciało, umysł i duszę.

Zobacz: Ambiance Tuning Technique

Prysznic na leżąco? Czemu nie, z  Ambiance Tuning Technique wszystko jest możliwe
Autor: Dornbracht Prysznic horyzontalny umożliwający zróżnicowany masaż ciała. Ten prysznic bez brodzika jest projektem firmy Dornbracht. Napewno potrzebna jest duża łazienka. Czas pokaże jak dużo znajdzie zwoleników
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej