Łazienka w czerni i bieli

2011-04-26 16:25
Łazienki w czerni i bieli
Autor: Coram Poland Meble Ontario

Biel i czerń to duet doskonały – również w łazienkach. Coraz więcej urządzeń sanitarnych i mebli łazienkowych ma swoje odpowiedniki w kolorze czarnym.

Standardem w kwestii kolorystyki łazienkowego wyposażenia był, jest, i długo jeszcze pozostanie kolor biały. Czarny jednak urasta do rangi trendu, któremu warto się lepiej przyjrzeć. Tym bardziej, że obie barwy dobrze czują się w swoim towarzystwie i świetnie się uzupełniają.

Przeczytaj koniecznie: Produkty na rok 2011

Włoski producent Disegno Ceramica od kilku sezonów konsekwentnie zestawia biel z czernią. Swoje odpowiedniki w czarnym wykończeniu mają w jego ofercie m.in. wanna Epoca oraz ceramika sanitarna z serii Sfera, które prezentuja się interesująco dzięki nadającemu połysk szkliwieniu.

Na błyszczącą czerń postawiła też holenderska firma Tiger. Producent przygotował nowe wcielenie mebli swojej kolekcji o nazwie Ontario. Czarne szafki mają fronty z błyszczącego MDF, natomiast korpusy wykonano z lakierowanej na wysoki połysk laminowanej płyty. W tej serii dostępne są: szafki podumywalkowe o szerokości 60 i 105 cm, regały pionowe o wysokości 160 cm, szafki nadumywalkowe poziome szer. 105 cm (dostępne z lustrem lub bez), szafka toaletowa szer. 42 cm oraz kosz na bieliznę. Meble w standardzie wyposażone są w system cichego domykania. Czarny kolor odświeżył stylistykę mebli oraz podkreślił ich nowoczesną linię.

Drugą kolekcją Tigera, do której w ostatnim czasie został wprowadzony czarny kolor jest seria Items. W tej barwie nosi ona nazwę Items Next. Czarne błyszczące wykończenie otrzymały szafki podumywalkowe, w czarnej wersji przygotowano również umywalkę meblową ze szkła.

Firma Guglielmi, która zawsze podchodziła do wykończenia armatury dość tradycyjnie konsekwentnie unikając kolorystycznych eksperymentów także zrobiła wyjątek dla czerni. W czerni i bieli wykonano flagowe modele z kolekcji Sprint. Dobrze korespondują one z podobnym wykończeniem łazienkowych dodatków z serii Impuls oraz Bold z oferty marki Tiger. I choć obaj producenci działają w różnych krajach, to zdają się mówić tym samym językiem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej