Łazienka w czerni i bieli

2011-04-26 16:25
Łazienki w czerni i bieli
Autor: Coram Poland Meble Ontario

Biel i czerń to duet doskonały – również w łazienkach. Coraz więcej urządzeń sanitarnych i mebli łazienkowych ma swoje odpowiedniki w kolorze czarnym.

Standardem w kwestii kolorystyki łazienkowego wyposażenia był, jest, i długo jeszcze pozostanie kolor biały. Czarny jednak urasta do rangi trendu, któremu warto się lepiej przyjrzeć. Tym bardziej, że obie barwy dobrze czują się w swoim towarzystwie i świetnie się uzupełniają.

Przeczytaj koniecznie: Produkty na rok 2011

Włoski producent Disegno Ceramica od kilku sezonów konsekwentnie zestawia biel z czernią. Swoje odpowiedniki w czarnym wykończeniu mają w jego ofercie m.in. wanna Epoca oraz ceramika sanitarna z serii Sfera, które prezentuja się interesująco dzięki nadającemu połysk szkliwieniu.

Na błyszczącą czerń postawiła też holenderska firma Tiger. Producent przygotował nowe wcielenie mebli swojej kolekcji o nazwie Ontario. Czarne szafki mają fronty z błyszczącego MDF, natomiast korpusy wykonano z lakierowanej na wysoki połysk laminowanej płyty. W tej serii dostępne są: szafki podumywalkowe o szerokości 60 i 105 cm, regały pionowe o wysokości 160 cm, szafki nadumywalkowe poziome szer. 105 cm (dostępne z lustrem lub bez), szafka toaletowa szer. 42 cm oraz kosz na bieliznę. Meble w standardzie wyposażone są w system cichego domykania. Czarny kolor odświeżył stylistykę mebli oraz podkreślił ich nowoczesną linię.

Drugą kolekcją Tigera, do której w ostatnim czasie został wprowadzony czarny kolor jest seria Items. W tej barwie nosi ona nazwę Items Next. Czarne błyszczące wykończenie otrzymały szafki podumywalkowe, w czarnej wersji przygotowano również umywalkę meblową ze szkła.

Firma Guglielmi, która zawsze podchodziła do wykończenia armatury dość tradycyjnie konsekwentnie unikając kolorystycznych eksperymentów także zrobiła wyjątek dla czerni. W czerni i bieli wykonano flagowe modele z kolekcji Sprint. Dobrze korespondują one z podobnym wykończeniem łazienkowych dodatków z serii Impuls oraz Bold z oferty marki Tiger. I choć obaj producenci działają w różnych krajach, to zdają się mówić tym samym językiem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej