Geberit Duofresh i Geberit Duofix - nowe produkty na rok 2011

2011-04-13 12:37
Geberit DuoFresh
Autor: Geberit

Geberit DuoFresh, czyli przycisk z odciągiem zanieczyszczonego powietrza z toalety i Geberit Duofix do natrysków bezbrodzikowych z odpływem ściennym. Obie nowości zostały nagrodzone na targach ISH nagroda iF product design award.

DuoFresh eliminuje nieprzyjemne zapachy bezpośrednio z miski WC. Zanieczyszczone powietrze jest zasysane prosto z miski ceramicznej i oczyszczane przez filtr węglowy umieszczony pod przyciskiem. Następnie czyste powietrze jest wdmuchiwane z powrotem do toalety.

Przeczytaj koniecznie o akcji Za potrzebą do Europy, prowadzonej przez Geberit

Przycisk spłukujący Sigma40 zaprojektowany przez znanego szwajcarskiego projektanta Christopha Berlinga łączy w sobie kilka funkcji (wentylacja, zintegrowany pojemnik na kostki higieniczne, spłukiwanie toalety), a jednocześnie zwraca uwagę minimalistyczną, elegancką formą.

Ciepłe powietrze nie jest usuwane na zewnątrz, ale wdmuchiwane z powrotem do pomieszczenia. Nie ma konieczności wietrzenia toalety i nie zużywa się dodatkowej energii do ogrzania powietrza w łazience.

Wentylator włączany łatwo przez użytkownika i nie trzeba pamiętać o wyłączaniu wentylatora – sam automatycznie wyłączy się po 10 minutach.

Geberit DuoFresh
Autor: Geberit

Duofix element do natrysków bezbrodzikowych z odpływem w ścianie to nic innego jak syfon natryskowy odprowadzający wodę do instalacji w ścianie. Odpływ natrysku został całkowicie schowany w ściance instalacyjnej, żadna jego część nie znajduje się w podłodze pod natryskiem. Użytkownik widzi tylko mały otwór w ścianie i sam może dobrać pokrywę odpływu, która jest dostępna w kolorze białym, chromie błyszczącym i wykonaniu ze stali nierdzewnej. Istnieje również możliwość wklejenia własnego materiału w specjalną ramkę pokrywy dopasowując go idealnie do wystroju wnętrza.

Nowy element do natrysków bezbrodzikowych jest w pełni zgodny z systemami Duofix i GIS.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej