Kable grzewcze - koniec z zamarzaniem wody w rurach

2011-12-08 13:38
Zestaw przeciwoblodzeniowy - koniec z zamarzaniem wody w rurach
Autor: Armacell

Zimowe spadki temperatury to spory problem dla domowej instalacji wodnej w nieogrzewanej piwnicy lub domku letniskowym. Aby ujemne temperatury nie spowodowały zamarzania wody w rurach warto ułożyć kable grzewcze, które zabezpieczą je nawet przed najsroższą zimą. Zestaw przeciwoblodzeniowy to znikomy koszt w porównaniu z kłopotliwym remontem instalacji.

Zamarzanie wody w rurach, to problem z którym często muszą borykać się właściciele nieogrzanych piwnic lub domków letniskowych. Zamarzająca ciecz może prowadzić do rozszczelnienia instalacji, a w konsekwencji – do uciążliwego i kosztownego remontu.

Przeczytaj także: Izolacje z certyfikatem 

Dlatego, zanim nadejdą mrozy, wiele osób spuszcza wodę z nieużywanych w zimie instalacji. Ale nie jest to jedyne wyjście? Dzięki kablom grzewczym można zapomnieć o tym problemie.

Rury bez lodu

Zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell (specjalizującej  się w produkcji elastycznych otulin rur i przewodów instalacyjnych) pozwala zapobiec zamarzaniu wody wewnątrz instalacji. Składa się on z kabla grzewczego, przewodu zasilającego oraz czujnika temperatury wyposażonego we włącznik. Standardowa wtyczka, w jaką wyposażono zestaw, pozwala łatwo i bezproblemowo podłączyć go do sieci elektrycznej, bez konieczności dokonywania kłopotliwych modyfikacji czy prowadzenia uciążliwych prac instalacyjnych. Umożliwia to w prosty sposób zabezpieczyć rury, kryzy, zawory i kanalizację przed działaniem mrozu.

Automatyczna aktywacja kabli grzewczych

Dzięki bimetalicznemu włącznikowi, wbudowanemu w strukturę przewodu, zestaw przeciwoblodzeniowy Armacell nie wymaga każdorazowo interwencji użytkownika – sam aktywuje się, gdy temperatura spada poniżej trzech stopni Celsjusza oraz wyłącza się, gdy osiągnięty zostanie poziom 14 stopni. Takie rozwiązanie nie tylko podnosi komfort użytkowania zestawu przeciwoblodzeniowego, ale również pozwala zredukować koszty jego eksploatacji.

Inne zalety systemu przeciwoblodzeniowego 

Zestaw przeciwoblodzeniowy Armacell charakteryzuje się niewielkim poborem prądu (17 W/mb).
Do dyspozycji są kable grzewcze różnej długości, od 2 do aż 49 metrów. Pozwala to zabezpieczyć przed mrozem nawet najbardziej rozbudowane, rozległe instalacje.
Powierzchnia przekroju kabla grzewczego wynosi zaledwie 6,5 mm, co umożliwia łatwe umieszczenie kabla pod powierzchnią izolacji termicznej. Takie rozwiązanie optymalnie wykorzystuje moc przewodu.

Zestaw przeciwoblodzeniowy - koniec z zamarzaniem wody w rurach
Autor: Armacell

Kable grzewcze. Ile to kosztuje?

Zestaw przeciwoblodzeniowy Armacell dostępny jest w cenie od 249,69 zł  netto. Koszt zakupu instalacji zależny jest od długości kabla grzewczego.
Dystrybutorem produktu jest Armacell Poland Sp. z o.o. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej