ISO:9001 dla Armacell'a, czyli izolacje techniczne z certyfikatem

2010-02-23 9:51

Z końcem grudnia firma Armacell Poland wraz zakładem produkcyjnym w Środzie Śląskiej otrzymała międzynarodowy certyfikat ISO 9001:2008 w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży izolacji technicznych ze spienionego polietylenu i kauczuku oraz sprzedaży systemów izolacji technicznej i pianki technicznej.

Przeprowadzony przez audytorów z firmy Bureau Veritas Certification proces certyfikacji, zakończył się pozytywną oceną działania systemu zarządzania jakością obowiązującego w firmie Armacell.

Wymagania dotyczące certyfikatu jakości ISO:9001 są szczegółowo określone przez odpowiednią normę i uwzględniają osiem zasad jakości: zorientowanie na klienta, przywództwo, zaangażowanie pracowników, podejście procesowe, systemowe podejście do zarządzania, ciągłe doskonalenie realizowanych procesów, rzeczowe podejście do podejmowania decyzji oraz wzajemne korzyści w stosunkach z dostawcami. W związku z powyższym, w trakcie procesu certyfikacji, ocenie podlegały m.in. nadzór nad dokumentacją i zapisami, zaangażowanie kierownictwa w budowanie systemu zarządzania jakością, usystematyzowane zarządzanie zasobami oraz systematyczne pomiary zarówno wyrobów i procesów, jak i zadowolenia klienta.

- Wprowadzając w naszej firmie normę ISO 9001:2008 mieliśmy przede wszystkim na względzie dobro naszych klientów. Otrzymany przez firmę Armacell certyfikat jest dla nich gwarancją stałej, wysokiej jakości naszych produktów – mówi Robert Barański, dyrektor generalny firmy Armacell.


Firma Armacell swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka Armstrong Cork, późniejsza Armstrong World Industries. Obecnie firma specjalizuje się w produkcji elastycznych otulin, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do systemów grzewczych, instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i sanitarnych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. Firma posiada ponad 20 fabryk na całym świecie - w tym trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej.

Certyfikat ISO 9001:2008 dla firmy Armacell
Autor: Armacell
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej