ISO:9001 dla Armacell'a, czyli izolacje techniczne z certyfikatem

2010-02-23 9:51

Z końcem grudnia firma Armacell Poland wraz zakładem produkcyjnym w Środzie Śląskiej otrzymała międzynarodowy certyfikat ISO 9001:2008 w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży izolacji technicznych ze spienionego polietylenu i kauczuku oraz sprzedaży systemów izolacji technicznej i pianki technicznej.

Przeprowadzony przez audytorów z firmy Bureau Veritas Certification proces certyfikacji, zakończył się pozytywną oceną działania systemu zarządzania jakością obowiązującego w firmie Armacell.

Wymagania dotyczące certyfikatu jakości ISO:9001 są szczegółowo określone przez odpowiednią normę i uwzględniają osiem zasad jakości: zorientowanie na klienta, przywództwo, zaangażowanie pracowników, podejście procesowe, systemowe podejście do zarządzania, ciągłe doskonalenie realizowanych procesów, rzeczowe podejście do podejmowania decyzji oraz wzajemne korzyści w stosunkach z dostawcami. W związku z powyższym, w trakcie procesu certyfikacji, ocenie podlegały m.in. nadzór nad dokumentacją i zapisami, zaangażowanie kierownictwa w budowanie systemu zarządzania jakością, usystematyzowane zarządzanie zasobami oraz systematyczne pomiary zarówno wyrobów i procesów, jak i zadowolenia klienta.

- Wprowadzając w naszej firmie normę ISO 9001:2008 mieliśmy przede wszystkim na względzie dobro naszych klientów. Otrzymany przez firmę Armacell certyfikat jest dla nich gwarancją stałej, wysokiej jakości naszych produktów – mówi Robert Barański, dyrektor generalny firmy Armacell.


Firma Armacell swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka Armstrong Cork, późniejsza Armstrong World Industries. Obecnie firma specjalizuje się w produkcji elastycznych otulin, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do systemów grzewczych, instalacji chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i sanitarnych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. Firma posiada ponad 20 fabryk na całym świecie - w tym trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej.

Certyfikat ISO 9001:2008 dla firmy Armacell
Autor: Armacell
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej