Kabiny prysznicowe. Łazienkowe inspiracje – ZDJĘCIA ŁAZIENEK

2013-08-20 12:13
Aranżacja łazienki
Autor: Redakcja Murator Aranżacja łazienki

Popularna nazwa kabina prysznicowa powinna powoli przejść w zapomnienie. W nowoczesnej łazience nie ma już miejsca na tradycyjną kabinę prysznicową. To raczej strefa prysznicowa, często z deszczownicą. Łazienkowe inspiracje przedstawiamy na zdjęciach.

Producenci armatury łazienkowej prześcigają się w nowych propozycjach, coraz częściej wręcz zaskakując stopniem zaawansowania technologicznego produktów, co przekłada się na możliwości aranżacyjne łazienek. Wnętrza łazienek stają się harmonijne, minimalistycznie eleganckie, „oczyszczone” z wszelkich detali instalacyjnych, które mogłyby zakłócić wystrój – stąd tendencja do ukrywania pod tynkiem elementów armatury łazienkowej, rezygnacja z jakichkolwiek podziałów przestrzeni. Aranżacje łazienek mają być pochwałą prostych form i nowoczesnych rozwiązań. Kabiny prysznicowe to coraz częściej całkowicie otwarte strefy prysznicowe. Odpływ prysznica, ledwo zauważalny, montowany jest w podłodze lub, co jest nowszym rozwiązaniem, w ścianie.

Armatura łazienkowa jest zainspirowana naturą. Uczucie kąpieli w strugach deszczu daje deszczownica. Najefektowniejsza jest ta o dużej średnicy, z której wypływająca woda może niejako otulać ciało. Deszczownica naśladuje różne rodzaje deszczu. Niektóre jej modele generują również światło w kilku kolorach, dzięki czemu krople wody mienią się kolorami tęczy, a nawet mgłę czy zapachy olejków eterycznych. Doznania zmysłowe podczas kąpieli w takiej oprawie są z pewnością zwielokrotnione.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej