Kabiny prysznicowe. Łazienkowe inspiracje – ZDJĘCIA ŁAZIENEK

2013-08-20 12:13
Aranżacja łazienki
Autor: Redakcja Murator Aranżacja łazienki

Popularna nazwa kabina prysznicowa powinna powoli przejść w zapomnienie. W nowoczesnej łazience nie ma już miejsca na tradycyjną kabinę prysznicową. To raczej strefa prysznicowa, często z deszczownicą. Łazienkowe inspiracje przedstawiamy na zdjęciach.

Producenci armatury łazienkowej prześcigają się w nowych propozycjach, coraz częściej wręcz zaskakując stopniem zaawansowania technologicznego produktów, co przekłada się na możliwości aranżacyjne łazienek. Wnętrza łazienek stają się harmonijne, minimalistycznie eleganckie, „oczyszczone” z wszelkich detali instalacyjnych, które mogłyby zakłócić wystrój – stąd tendencja do ukrywania pod tynkiem elementów armatury łazienkowej, rezygnacja z jakichkolwiek podziałów przestrzeni. Aranżacje łazienek mają być pochwałą prostych form i nowoczesnych rozwiązań. Kabiny prysznicowe to coraz częściej całkowicie otwarte strefy prysznicowe. Odpływ prysznica, ledwo zauważalny, montowany jest w podłodze lub, co jest nowszym rozwiązaniem, w ścianie.

Armatura łazienkowa jest zainspirowana naturą. Uczucie kąpieli w strugach deszczu daje deszczownica. Najefektowniejsza jest ta o dużej średnicy, z której wypływająca woda może niejako otulać ciało. Deszczownica naśladuje różne rodzaje deszczu. Niektóre jej modele generują również światło w kilku kolorach, dzięki czemu krople wody mienią się kolorami tęczy, a nawet mgłę czy zapachy olejków eterycznych. Doznania zmysłowe podczas kąpieli w takiej oprawie są z pewnością zwielokrotnione.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej